Zneužívání střechy a zápis do PV

Vložil soused_ka, 2. Září 2015 - 8:14 ::

Dobrý den,

můžete nám prosím někdo poradit v následujících dvou věcech:

1) sousedovi jsme všichni (jsme SVJ 2000) povolili přestavbu podkrovního bytu tak, že narovnal stěny, osadil do nich okna a má nyní rovnou střechu. Do této střechy také umístil (nevíme, zda dle plánu) střešní okno. Tímto pak vylézá na tu novou "jeho" střechu. Tam má nějaký nábytek atp. a chodí tam "odpočívat". Střecha není terasa a jistě se takto poškozuje. Jak zajistit, aby to nečinil?

2) při výše uvedené přestavbě nedošlo ke změně půdorysu v bytě, ale dům (jeho část) se úplně změnila; nové stěny, okna i střecha... je třeba tyto úpravy zanést do Prohlášení vlastníka? Kdo to platí?

Díky za vaše tipy a rady.

soused K.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil SÚ (bez ověření), 7. Září 2015 - 13:27

  Uveďte, jaké stanovisko zaujal ke stavbě stavební úřad.

  Vložil lake, 4. Září 2015 - 18:32

  Vaše SVJ zřejmě porušuje zákon.
  Podle stavebního zákona je povinností společenství uchovávat dokumentaci skutečného provedení stavby. Takže ať si tuto dokumentaci SVJ opatří. Z podkladů pak zjistíte, zda ve střeše je projektovaný průlez a zda střecha je pochůzná.

  Ostatně projekt stavby měl být přílohou smlouvy o výstavbě, takže se divím, že nevíte kde sehnat dokumentaci.

  Otázka na změnu prohlášení vlastníka budovy je zmatečná. Nesdělujete v čem by měla taková změna spočívat. Veškeré změny vyvolané stavbou měly být obsahem smlouvy o výstavbě, která měla v katastru nahradit prohlášení vlastníka. Pokud je tomu jinak, opět jde o porušení zákona.

  lake

  Vložil soused_ka, 7. Září 2015 - 10:42

  Díky moc. A co ty vstupy na střechu.. s tím asi nic nenaděláme… :(

  Vložil soused_ka, 4. Září 2015 - 12:29

  Mohu poprosit někoho i názor či radu? Předem díky!

  Vložil PavelII (bez ověření), 5. Září 2015 - 17:09

  Vlastníci našeho domu také povolili podobnou úpravu. Bez smlouvy o výstavbě, ale pouze zápisem ze shromáždění, kde dalo 100% vlastníků (všichni ne jen přítomní) tento souhlas ovšem za podmínek, které připravil výbor. 1. bude zhotovena projektová dokumentace projetantkou, která zhotovovala původní stavební dokumentaci. 2. zhotovitelem bude oprávněná firma. 3. Jedno paré PD obdrží SVJ k archivaci. 4. případné škody ostatním vlastníkům budou odstraněny na náklad stavebníka. Pokud nic takového (popř. smlouva o výstavbě) neproběhlo dodatečně nic nevyřešíte.

  Vložil soused_ka, 7. Září 2015 - 11:48

  Hm, vlastně asi nic, tak to je asi špatné…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".