změna výboru za stávající

Vložil Rostislav Zahradní 5, 21. Červen 2011 - 18:21 ::

Po skončení období byl výbor zvolen ve stávajícím složení. Musím do rejstříku mít znovu ověřené podpisy a vlastně i změnu zápisu v rejstříku? Rost.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Bytcentrum, 22. Červen 2011 - 6:37

  Nemusíte , výbor prostě pokračuje dál.

  Vložil lake, 23. Červen 2011 - 1:06

  Bytcentrum se mýlí. Funkční období výboru není nekonečné: je ze zákona pět let, pokud stanovy neurčují funkční období kratší. A záznam v rejstříku – ačkoliv má pouze deklaratorní povahu – musí být v souladu se skutečností.

  Nově zvolený výbor je jiný výbor než předchozí. Proto se zapisuje do rejstříku pokaždé znovu, a to i v případě, že má částečně či úplně stejné složení.

  Pokud v rejstříku zůstává původní zápis, u každého z členů je uvedeno i původní datum zahájení funkce. To je problém: jakmile toto datum je starší než 5 let, může se každý domnívat, že zápis v rejstříku již neodpovídá skutečnosti.

  Narazíte na to v nejméně vhodné chvíli, např. při jednání o přístupu k účtu, při žádosti o dotaci, při vyřizování úvěru u banky, při prokazování soudu nebo Stavebnímu úřadu. Nebo až některý rozhádaný soused upozorní sám od sebe rejstříkový soud, že podle záznamu funkční období vám všem už dávno skončilo.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".