Změna účelu užívání z nebyt. prostoru na nebytový s jiným účelem

Vložil PM (bez ověření), 10. Únor 2011 - 21:29 ::

Dobrý den,

řešíme problém se změnou užívání nebytové jednotky, která je součástí domu kde je založeno SVJ. Tento dům se skládá z bytových a nebytových jednotek. My v našem nebyt. prostoru provozujeme prodejnu a jako prodejna byl zkolaudován a chtěli bychom ji přebudovat na kavárnu s cukrárnou. Rekonstrukce by spočívala v úpravě sádrokartonových příček. Je v tomto případě změny užívání potřeba souhlasu 100% vlastníků ?? Nezasahujeme ani do nosných konstrukcí, společných částí domu ani neměníme vzhled budovy.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil opop (bez ověření), 11. Únor 2011 - 12:36

  Rozhodne bych o ten souhlas stal. Zmena muze byt treba v provozni dobe (v kolik bude kavarna zavirat, a v So a v Ne?), v hluku vubec atd.

  Vložil Dědek (bez ověření), 11. Únor 2011 - 21:15

  Z vlastní zkušenosti – Změna prodejny na restauraci a pod. znamená jednoznačně REKOLAUDACI stavebním úřadem. To je na stavební povolení se vším všudy od hygieny, hasičů atd. bez souhlasu většiny spoluvlastníků jste vedle. Takže nejdříve nechat vypracovat projekt a pak začít obcházet. Hlavní problém je hygiena , WC pro personál a hosty atd, atd. nic složitějšíhi jste si nemohli vymyslet.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".