změna stanov

Vložil coromoro (bez ověření), 7. Březen 2016 - 18:34 ::

Prosím, jsme SVJ a v jednom z dokumentů máme zapsáno toto:

Způsob jednání: Za výbor jedná navenek jeho předseda. V době nepřítomnosti předsedy jej zastupuje místopředseda. Jde-li o písemný právní úkon, musí být podepsán předsedou nebo v jeho zastoupení místopředsedou a dalším členem výboru. Podepisuje-li předseda spolu s místopředsedou, je podpis místopředsedy považován za podpis dalšího člena výboru.

Ráda bych se tedy zeptala, co z toho vyplývá – znamená to, že pakliže třeba chce předseda změnu stanov, tak že ji musí podepsat ještě minimálně jeden člen výboru? Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Komár (bez ověření), 9. Březen 2016 - 15:04

  Zřejmě budete na shromáždění, které je nejvyšším orgánem společenství vlastníků, odsouhlasovat nové stanovy, kde zřejmě budete mít nově uvedený Vámi citovaný odstavec.

  SVJ zastupuje výbor SVJ, za výbor jedná sám předseda, kterého v jeho nepřítomnosti zastupuje místopředseda.

  Při podpisu dokumentu jakéhokoliv – musí být podepsán předsedou a dalším členem výboru – pokud bude druhým podepisovat místopředseda, pak se jeho podpis považuje za podpis člena výboru.

  Když bude podepisovat dokument místopředseda také musí mít k sobě ještě jednoho člena výboru.

  Tedy pokud Vám jde opravdu pouze o stanovy, které podepíše předseda, musí s ním podepisovat ještě jeden člen výboru. Ale logicky, nemůže předseda sám stanovy změnit, každá změna musí projít schvalovacím procesem na shromáždění členů SVJ.

  Vložil svjvmt, 7. Březen 2016 - 20:35

  coromoro vy nechápete o co jde! Co píšete o jednání výboru je správně. Když půjde o změnu stanov, tak předseda svolá shromáždění a bude se hlasovat, to přece máte ve stanovách určitě též. I v zákonech. Jen číst, možná v části Orgány společenství.

  Vložil petrsv, 7. Březen 2016 - 19:37

  Neznám přesné znění vašich stanov, ale domnívám se, že tam máte napsáno, že změnu stanov schvaluje Shromáždění, nikoli Výbor.

  Uvedený text o způsobu jednání se týká pouze toho, co má na starost Výbor. Znamená to např., že pokud Výbor podepisuje nějakou smlouvu, musí tam být podpis předsedy (nebo místopředsedy) a k tomu ještě dalšího člena, nebo předsedy a místopředsedy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".