zástupce předsedy SVJ

Vložil mico69, 27. Únor 2021 - 14:47 ::

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli zástupce předsedy SVJ musí být zapsán v obchodním rejstříku. Děkuji. Monika H.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymoushjj (bez ověření), 27. Únor 2021 - 20:10

  Ani pomocný důvěrník StB

  Vložil Justitianus, 27. Únor 2021 - 19:16

  Paní Moniko, jestliže máte jednočlenný statutární orgán „předseda SVJ“, pak v rejstříku nemůže být místo této osoby zapsán nikdo jiný: ani zástupce předsedy SVJ, ani pobočník předsedy SVJ, ba ani dvojník předsedy SVJ.

  Pokud byste měli dvoučlenný statutární orgán (předseda výboru + zástupce předsedy výboru), pak v rejstříku budou ovšemže zapsáni oba členové výboru.

  Napadá mne ale, že se možná ptáte na případ kdy předsedou SVJ je právnická osoba. Podle § 25 zákona č. 304/2013 Sb. o veřejných rejstřících platí, že je-li členem statutárního orgánu právnická osoba, do rejstříku se zapíše také jméno a adresa místa pobytu, popřípadě také bydliště, liší-li se od adresy místa pobytu, osoby, která ji při výkonu funkce zastupuje.

  Justitianus

  Vložil Petr, 27. Únor 2021 - 20:23

  Pokud používáte pojem „předseda SVJ“ tak to je ten stav kdy SVJ nemá výbor (t.j předseda výboru + 2 členové), ale má předsedu SVJ (dříve pověřený správce).

  Úplně nejlepší je zepta se na rejstříkovém soudu. I když u „předsedy SVJ“ žádný zástupce nefiguruje. Předseda SVJ je pouze jediná osoba (buď fyzická nebo právnická).

  Vložil Justitianus, 2. Březen 2021 - 7:54
  • Petr napsal: „Úplně nejlepší je zepta se na rejstříkovém soudu.“ 

  To je ovšem nesmyslná a nepraktická rada.

  Za prvé: Stav zápisu v rejstříku je možno pohodlně zkontrolovat z domova, dálkovým přístupem pomocí PC a kteréhokoliv webového prohlížeče.

  Za druhé: Vůbec nejde o to že předseda SVJ je jedna osoba. To je samozřejmé! Jde však o to zda předseda SVJ je právnická osoba. V takovém případě musí v rejstříku být zároveň zapsána i fyzická osoba (občan), která zastupuje tuto právnickou osobu při výkonu funkce. Není-li toto v rejstříku, pak jde o porušení zákona.

  Justitianus

  Vložil anonymouse (bez ověření), 27. Únor 2021 - 15:34

  Tak to je fakt síla.Po čtyřech letech registrace na tomto webu, někdo vypotí takový dotaz:-)

  Vložil radka2222 (bez ověření), 27. Únor 2021 - 15:05

  co nebo kdo to prosím je zásupce předsedy? co je o něm uvedeno ve stanovách?

  Vložil Bydlil (bez ověření), 28. Únor 2021 - 8:12

  „kdo to prosím je zásupce předsedy? co je o něm uvedeno ve stanovách?“

  Za právnickou osobu jedná (vždy, jinak to ani nejde) její zástupce. Co je na tom nejasného? O stanovách o něm nemusí být uvedeno nic.

  Vložil . (bez ověření), 28. Únor 2021 - 11:34

  Nejasné je na tom to, že tazatelka původního dotazu neuvedla, že by předsedou svj měla být právnická osoba. Taky neuvedla, o jakého zástupce by se mělo jednat,takže se to dá vykládat různě.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 28. Únor 2021 - 9:40

  to jsem netušila, že pan předseda je právnická osoba :-)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".