Zasklivani balkonu

Vložil Lucinka (bez ověření), 11. Září 2019 - 3:05 ::

Dobrý den, nás výbor SVJ nefunguje tak jak by měl. Před mesicem se hlasovalo ohledne zaskleni balkonu, na schuzi, kde bylo minimum lidi, odhlasovalo se , že zaskleni nebude
Vlastníci s balkónem zaskleni chtěli, ale vlastníci malých bytů byli proti a bohužel se odhlasovalo timto zpusobem, ikdyz si myslim, že vlastníci malých bytů ani hlasovat správně neměli. Výbor SVJ, který „pobírá penize“ ani nechtělo zateplení panelového domu, předseda se k TOMU vyjádřil tak, že se tam chodí jen vyspat. Nyní začali práce se zateplovanim a byla znovu schůze, kde jsem předložila podepsaný papír vlastníků bytových jednotek s balkóny, kde z 32 balkonu pouze 10 lidi zasklit balkón nechteji.. Byla dodána zprava majitelů jednotek, že si myslime, ze nezasklivani balkonu bylo odhlasovano neoprávněně… Výbor SVJ se k tomu nechtěl vůbec vyjádřit, řekl ať si zaskleni zaplatíme sami a i ti, co měli už zaskleni své, že neexistuje žádná kompenzace… Chci se zeptat na koho se obrátit, zda SVJ je vůbec v pravu takhle s námi jednat a jestli jednají správně… Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Michal 3ead6d Novák (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 1:07

  Našli jste na webu SeznamSVJ.cz také vaše SVJ?

  Vložil Pavel II (bez ověření), 12. Září 2019 - 12:05

  a proto musí být souhlas všech. Ovšem pokud nejsou balkony společnou částí domu pak nelze z peněz určených na opravy i investice do společných částí zasklení realizovat. Je tedy věcí každého vlastníka zda si zasklení za své pořídí a pokud se na tom dohodne více vlastníků mohou se mezi sebou domluvit na jednotném řešení a hromadné objednávce s tím, že pak dokáží vyjednat lepší cenu. Nemohu mluvit za Váš SÚ, ale u nás není zasklení považováno za významnou změnu vzhledu a proto není třeba žádat o stavební povolení. Pokud jsou ovšem nosné prvky kotveny do části domu, která je psolečná pak je třeba souhlas vlastníků a pokud patří k bytu pak souhlas dotčeného vlastníka.

  Vložil Anonymoushjk (bez ověření), 11. Září 2019 - 9:26

  Nejprve se obraťte na stavební úřad zda to vyžaduje povolení

  Vložil tep (bez ověření), 12. Září 2019 - 12:15

  Obracet se na stavební úřad není nutné, když už někteří vlastníci v domě mají balkony zasklené, měl by se dodržet – pokud možno -jen jednotný vzhled. Níže Pavel odpověděl správně – zasklení balkonu, který je ve výhradném užívání majitele bytu, hradí majitel bytu. Pokud se více vlastníků domluví na shodném termínu zasklívání, je možné získat množstevní slevu, jak níže napsal Pavel.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 11. Září 2019 - 6:29

  to správně, že chcete, aby neměli právo hlasovat ti, co balkony nemají, ale měli povinnost vám to platit?

  Vložil Pavel, 11. Září 2019 - 6:20

  Lucinko,

  nejvyšším orgánem SVJ je shromáždění. Právo hlasovat mají pochopitelně i členové SVJ bez balkonů.

  Pokud shromáždění rozhodlo, že se nebudou zasklívat balkony, tak to platí. Velmi pravděpodobně ani soud takové rozhodnutí nezmění.

  Když jsme u nás revitalizovali dům, tak si zasklení platil každý sám. SVJ pouze získalo u dodavatele množstevní slevu.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil tep (bez ověření), 12. Září 2019 - 12:25

  V domě již mají někteří vlastníci balkony zasklené, tak rozhodnutí shromáždění vlastně jen řeklo, že další zasklívání balkonů nebude z příspěvků na opravy a údržbu, což je logické, když ne všechny byty mají balkony. Ostatní vlastníci nemohou být diskriminováni, když si chtějí též ze svého zaplatit jejich zasklení.

  Vložil Petr, 13. Září 2019 - 12:03

  „vlastníci malých bytů ani hlasovat správně neměli“

  1/ Z čeho soudíte, že „ani hlasovat správně neměli“ ? Ze zákona, vyhlášky či judikátu ?

  2/ než že jsou vlastníky „malých bytů“ je zajímavé, zda jsou vlastníky „balkonů“.

  3/ Co máte o balkonech v Prohlášení ?

  Na balkony je zde velmi, velmi bohatá diskuse.

  Nevím, jak se zasklívá balkon, protože ten obvykle vyčnívá z průčelí. Pokud to co zvete „balkon“ nevystupuje" z obvodové zdi, pak je to spíše „lodžie“. To pro usnadnění hledání v Prohlášení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".