Zásilky označené "Neukládat, vhodit do schránky"

Vložil Anonymous, 26. Červen 2016 - 19:41 ::

Co sledují úřady označováním zásilek pokynem pro poštu „Neukládat, vhodit do schránky“? Takto označené zásilky pošta vhodí do domovní schránky (nebo poštovního P.O.Boxu), takže je zmocněnec nemůže vyzvednout. Úřad tak významně ztěžuje adresátovi seznámit se s obsahem zásilky.

Nemáte, prosím, nějaké řešení pro takovéto zásilky?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 27. Červen 2016 - 0:17

  Moc nerozumím otázce.

  Zásilky a oznámení o uložení zásilky na poště se primárně vkládají do schránky či P.O.Boxu.

  Když má zmocněnec klíče od schránky/P.O.Boxu, tak si zásilku resp. oznámení, že zásilka je na poště, může ze schránky vyzvednout.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil janica, 26. Červen 2016 - 23:46

  Jedná se o doporučenou zásilku (rozhodnutí, oznámení, sdělení), která se neukládá na poště, když není zastižen adresát, aby si zásilku vyzvedl. V podstatě, když pošťačka vloží tuto zásilku do schránky, má se za to, že byla doručena a je předpoklad, že adresát si ji ze schránky vyzvedne. Většinou se jedná o dokumenty, kde si nemusíte hlídat termíny odvolání, apod. Odesilatel musí ale požádat poštu o tento způsob doručení. Je to obálka se zeleným pruhem. Úřad určí způsob doručení podle obsahu a závažnosti materiálu. Řešení by určitě bylo, pravidelně vybírat box, nebo při jednání v dané věci, projednat i způsob doručení. Koho by to ale napadlo, že dostanete obálku se zeleným pruhem?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".