zánik výboru,špatné vedení.

Vložil levapa, 13. Srpen 2013 - 8:00 ::

DObrý den,nastěhovala jsem se do domu se 8 byt.jedn.Všichni vlastníci jsou staří lidé a svbj si vedou sami.Zjistila jsem,že nevedou účetnictví a vlastně v tom mají docela nepořádek :-(.Výbor jim zanikl po 5 letech letos v únoru. Hodně jsem přečetla,účetnictví předala zkušené účetní,ale co se týká zaniklého výboru si nevím rady.Chci se zeptat,jak postupovat v případě,kdy jediným jednatelem za svbj budu já.KAm zaslat a jaký formulář když výbor víceméně zanikl…ale ve výpisu z rejstříku tam ti lidé stále figurují,tudíž musí dojít k výmazu.a nakonec,jestli ve vedení po společném hlasování může fungovat pouze jeden člověk s tím,že si uděláme vnitřní nějaká pravidla kdo co bude dělat.Jsou to bohužel staří lidé,kteří nemají absolutně v ničem přehled ani možnosti.Prosím o jakoukoliv radu. Děkuji hezký den Hájková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil levapa, 14. Srpen 2013 - 7:16

  a ještě Vás poprosím o informaci na koho se obrátit,aby mi s tím pomohl…nějak tuším,že to sama zřejmě dokupy nedám…nemám s tímto zkušenosti a raděj bych se obrátila na zkušeného člověka,ale nevím,kdo se tímto zabývá..jestli právníci,notáři nebo kdo :-).děkuji za radu.

  Vložil levapa, 14. Srpen 2013 - 7:05

  Moc děkuji za vaše odpovědi,ale bohužel nevím,který z těch formulářů přesně mám použít :-(,můžete mi prosím přesně napsat který? budu moc ráda,děkuji.

  Vložil karelh, 14. Srpen 2013 - 9:02

  Dobrý den, na uvedené webové stránce úplně dole jsou uvedeny formuláře pro SVJ:

  inteligentní formulář https://or.justice.cz/…tangle/iform

  pdf https://or.justice.cz/…tek-1203.pdf

  návod https://or.justice.cz/…tek-1203.pdf

  karelh

  Vložil karelh, 13. Srpen 2013 - 15:38

  Dobrý den, doplním níže uvedený příspěvek: přečtěte si stanovy vašeho SVJ, svolejte shromáždění …shromáždění se sejde z podnětu výboru nebo pověřeného vlastníka nebo vlastníků jednotek, kteří mají alespoň jednu čtvrtinu hlasů, nechte se zvolit pověřeným vlastníkem a můžete provést změny v rejstříku.

  Formuláře jsou dostupné https://or.justice.cz/ias/ui/podani jako přílohu přiložíte zápis ze shromáždění a podpis na návhrhu změn si necháte ověřit.

  Rejstřík vede příslušný krajský soud.

  karelh

  Vložil Petr, 13. Srpen 2013 - 12:06

  Ve vaší situaci (8 bytů) a nedostatek členů do výboru připadá v úvahu Pověřený vlastník, viz Zákon o vlastnictví a Stanovy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".