zamykání motorky k hromosvodo

Vložil Jirka (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 9:08 ::

U našeho panelového domu si nájemník zamyká motorku k hromosvodu. Smí se to ? Nebo je za to nějaká pokuta ? Výbor to nechává chladným.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonys (bez ověření), 13. Červenec 2016 - 11:21

  Položte si otázku, to místo je určeno na parkování, co na to vlastník? Má to dvě roviny, pozemek a bleskosvod. Pokuta může a nemusí být a kdo může pokutovat. Kdo je odpovědný za stav domu? Hromům motorka nevadí. Na blesky je norma, najdete jistě ČSN EN 62305, ovšem závaznost. Ale logicky, na co je určen?

  Vložil Jar (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 19:48

  Vy jste vlastnik jednotky v dome a on je najemce? Promluvte si s vlastnikem jednotky, ktery pronajima …

  Motorka stoji na silnici, parkovisti, chodniku anebo trave? Bez znalosti mistnich pomeru tezko spekulovat.

  Vložil JaVa, 13. Červenec 2016 - 13:01

  Pokud se opravdu domníváte a máte hmatatelné důkazy o tom,že se dotyčný nájemník svým konáním dopouští dle § 257 odst.1),zákona č.140/1961 Sb.,trestného činu poškozování cizí věci,tak vše řádně zdokumentujte a předejte orgánům činným v trestním řízení.Také by bylo vhodné získat od příslušného magistrátu(odbor dopravy) informaci,zda je inkriminovaná plocha vyhrazena a zanesena v K-mapě,jako parkovací místo pro motorová vozidla.Případná výše pokuty od Městské policie by měla toho pána od takovéhoto jednání odradit.Možná by zatím stačil pouhý pohovor s vlastníkem jednotky,který nájemníkovi byt pronajímá,s u­pozorněním,že veškeré náklady na opravu hromosvodu(bles­kosvodu,který je povinen vlastník nemovitosti udržovat po celou dobu jeho existence, včetně pravidelných revizí dle ČSN EN 62305 v řádném stavu) a přilehlá zeď,mu budou dány v případě jejich poškození k úhradě. JaVa

  Vložil nilek (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 11:06

  Pokutovat by se měly blbý dotazy.

  Vložil Ignác (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 10:49

  Pane Jirko,

  k čemu si Vy zamykáte motorku, přívěsný vozík ad.?

  Vložil for anon (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 10:40

  Já na to výbor upozornil … od toho je zvolený. Ale lepší by bylo vědět nějakou normu apod. Takový kecy co píšete moc nepomůžou.

  Vložil anon (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 11:18

  Aby jednal za právnickou osobu společenství. Kecy, tak ty píšete akorát vy.

  Vložil anon (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 10:02

  No hlavně vás by to nemělo nechat chladným, co výbor, ten hromosvod nepatří výboru.

  Vložil motorkář (bez ověření), 12. Červenec 2016 - 23:19

  se to smí, za předpokladu, že před každým uložením je odstraněn zbytek paliva z nádrže motorky. V opačném případě při úderu blesku do hromosvodu vzniká nebezpečí vznícení a výbuchu zbytku paliva. Taková událost by výbor určitě nenechával chladným! Požadavek dodržení tohoto opatření přinutí vlastníka přeparkovat motorku k jinému stacionárnímu předmětu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".