zaměření bytových jednotek dle nových norem,na vyúčtování tepla v byt.jednotkách

Vložil eva (bez ověření), 20. Říjen 2011 - 21:21 ::

Dobrý den, prosím o info, jako vlastník bytové jednotky,jsem si zažádala o zaměření dle nových norem,protože jsme zaměřeni z roku 1997 dle starých noren a je nát tak rozúčtováno teplo a 6 bytových jednotek v našem domě kde je 24 byt.jednotek je odpojeno a užívá vlastní topení,které nám zbylím jednotkám nebylo dovoleno.Tudíš se domívám,že ostatní nájemníci jsou znevýhodněni.Bylo nám na schůzi svj řečeno,že budou pouze zkontrolovány byty ,jak byly zaměřeny,ale to platí dle starých pravidel.Nikdy jsme neviděli celkový rozpočet tepla za dům a zozdělení na dva vchody,nemůžeme nahlížet do účetnictví a není nám dovoleno vidět výpis z účtu našeho svj.Správce dokladů je stavební bytové družstvo,které má podepsanou smlouvu s výborem,že za nás mluví a rozhoduje výbor.Předseda výboru nám záměrně říká,že vše rozhoduje SBD a na SBD nám ukazují smlouvu,že nemůžeme nahlížet do dokladů pouze členové výboru a ti jim dávají příkaz co mají a nemají dělat.Jak můžeme dosáhnout toho zaměřit byt.jednotky dle norem,když jsme přehlasováni a na SBD nám to neukážou,jak se dostat k výpisům z účtu a co dělat.Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 21. Říjen 2011 - 2:33

  Je-li ve Vašem domě SVJ, pak se nic nezaměřuje podle "starých norem", ani podle "nových norem", nýbrž měří se podlahová plocha v souladu se zákonem o vlastnictví bytů. Svůj byt si jistě můžete přeměřit sama; větší nesrovnalosti by byly signálem, že v prohlášení vlastníka budovy jsou nesprávné údaje.

  Rozúčtování tepla, na které si stěžujete, se provádí podle náměrů indikátorů na radiátorech (pokud jsou nainstalovány) a podle započitatelných podlahových ploch místností, což jsou hodnoty zjištěné podle vyhlášky č. 372/2001 Sb.

  Máte-li v domě několik bytů, které nejsou připojeny na společný rozvod tepla, je rozhodující
  (a) zda se změnou způsobu vytápění souhlasil vlastník domu,
  (b) zda k této změně vydal Stavební úřad souhlasné stanovisko.
  Pokud k odpojení nebylo dáno souhlasné stanovisko Stavebního úřadu ani souhlas vlastníka, jedná se stále o byty připojené ke společnému odběrnému zařízení (neoprávněně/nepovoleně odpojené). V takovém případě by jim měla být účtována základní složka nákladů na vytápění (podle započitatelných podlahových ploch).

  K Vašim dalším problémům zadejte laskavě samostatný nový dotaz.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".