Zamena plynomeru

Vložil Anonymous, 21. Únor 2019 - 16:10 ::

Dobry den, prosim o radu jak postupovat pri reklamaci, kdyz doslo k zamene plynomeru mezi dvema jednotkami. Po dobu 5 let jsme platili spotrebu za vedlejsi jednotku a oni naopak za nas. Kdo je zodpovedny za chybne osazeni plynomeru? Plynarny, stavebni firma, ktera cinzovni dum rekonstuovala nebo puvodni majitel jednotky, ktery nas uvedl v omyl a predal plynomer k jine jednotce? Dekuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Únor 2019 - 18:22

  je třeba reklamovat u Vašeho dodavatele plynu a současně i distributora, pokud to nejsou totožné subjekty. Za chybnou montáž odpovídá distributor, ale Vy máte smlouvu o sdružených dodávkách plynu s obchodníkem (dodavatelem) a to je Váš partner k řešení reklamace. Pokud by se k tomu stavěl laxně je vhodné tedy zaslat dopis i distributorovi. Protože není problém,spotřeby rekonstruovat od data montáže a vzniku chyby plynoměru je jakákoliv námitka na tříletou promlčecí lhutu nesmyslná. Vy jste to zjistil teď a ne před 3 lety. I když možná máte v obchodních podmínkách nějaké povinosti, Vy nejste povinen si kontrolovat číslo plynoměru, nejste povinen vědět co který údaj na plynoměru znamená. Pokud by Vás chtěli odbýt podejte stížnost na ERÚ. Jednejte zásadně písemně. Telefonické konzultace odmítněte. Maximálně lze připustit maily, které si uložíte vč. svých odeslaných. Vůbec neřešte kdo co zavinil. To není Vaše povinost.

  Vložil Jarda_, 24. Únor 2019 - 3:17

  Obavam se, ze starsi jak 3 roky je promlcene

  Vložil 25Malý (bez ověření), 21. Únor 2019 - 16:40

  Popište situaci svému dodavateli plynu a požádejte ho, aby to dal do pořádku. Vyzvěte jej, aby na místě zjistil, který plynoměr měří spotřebu Vašeho bytu. Když na totéž přistoupí i Váš soused, náprava bude jistě snadná.

  Pravděpodobně i dodavatel má kousek másla na hlavě, neboť i on smlouvu o dodávce plynu podepsal.

  Vložil Petr, 22. Únor 2019 - 11:34

  Jak vás mohl původní majitel jednotky uvést v omyl a předat plynoměr k jiné jednotce ??? On něco předával ? Spíše nechápu, že jste si 5 let nekontroloval spotřebu plynu !!!

  Je to stejný dotaz, jako byste se ptal na záměnu elektroměru a čehokoli jiného. Viníkem je vždy ten, kdo dotyčnou věc řešil, zde instalaci plynoměru a zápis o instalaci vč. adresy uživatele !!! Věc se stala nejspíše při poslední výměně plynoměru.

  Vlastníkem všech plynoměrů je, pokud vím, dodavatel plynu. My spotřebitelé platíme za jeho používání. Z faktur (stejně jako faktur elektroměru) to bylo kdysi naprosto jasné, nyní jsou faktury PPAS (v Praze) tak obsáhlé, že nevím zda tam údaj o tom, kolik platíme za „pronájem“ plynoměru, je uveden.

  Z výše uvedeného plyne, že dotaz směřujte na vaše plynárny.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Únor 2019 - 18:27

  ale distributor. To jsou v ČR pouze E.ON, RWE (dnes inoggy) a PRE. Za plynoměr se žádný pronájem neplatí. Existuje pouze poplatek za distribuci v kterém je zahrnut i náklad na pořízení, opravy a verifikaci a také odečty stavů.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".