Zákaz kouření v lodžiích a na balkonech pro vlastníky jednotek

Vložil JaVa, 18. Září 2017 - 15:59 ::

Už ani na vlastním balkóně si někde nezakouříte, zákaz je velmi jednoduchý.

https://www.novinky.cz/…noduchy.html

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějková (bez ověření), 8. Srpen 2018 - 12:57

  Nikdo by neměl svojí činností obtěžovat jiné… když si u nás zapálí soused a vyfukuje kouř z okna, okamžitě mi smrdí celý byt. Proč si nezavře a nekouří si doma, když to má rád ? Proč to vyfukuje jinam ? Není to žádná hysterie, kouř mi vadí, svírá se mi z něj žaludek a smrad v bytě nesnáším. A proč to mají vdechovat malé děti ? Proč bych to měla trpět ? Proč bych měla mít načuchlý byt ? Moc nechápu tu logiku věci, že si kuřáci mohou kouřit všude, i když obtěžují okolí. Pokud někoho upozorním, že mi jeho činnost vadí a ničí mi život tak on má právo v tom pokračovat? Co když mu budu vyfukovat do okna nějaký zápach já ? Pro mne je to stejný smrad jako kdyby tam byla otevřená žumpa.

  Vložil jarmila krenová, 19. Září 2019 - 18:58

  Naprosto souhlasím. Kuřák v mé blízkosti na mě působí jako kdyby právě projel fekální vůz, nechutné. Oni ovšem s nekuřáky soucit nemají. Budou si prostě kouřit, okolí-neokolí, škodliviny-neškodliviny! Když to někomu bude vadit, ještě mu s chutí vynadají nebo budou argumentovat na hlavu postavenými frázemi nejasného charakteru, že když to tedy někomu vadí, musí se odstěhovat, aby měli oni kouřící škůdci „čistý vzduch“ :-) OMG!

  Vložil zdeseny clen SVJ, 19. Září 2017 - 19:26

  Domnívám se, že pokud je v Německu možné domoci se soudně rozvrhu větrání pro kuřáka, tak je možné u nás o tomto rozhodnout většinově v rámci SVJ.

  A pokud by k tomuto zatím české soudy mentálně nedospěly, doufám, že časem to bude možné i u nás vymoci soudně.

  Svoboda jednotlivce prostě končí tam, kde začíná svoboda druhého. Kuřák v blízkosti Vašeho otevřeného okna je tak obtěžující, že nevidím důvod moci Vás takto obtěžovat celý den v libovolný čas.

  http://www.bild.de/…30.bild.html

  Tady je i několik čísel jednacích německých soudních rozhodnutí.

  http://www.berliner-zeitung.de/…cht-25642712

  Vložil Magda3 (bez ověření), 19. Září 2017 - 19:49

  I v takovém zapadákově, jako je ČR se můžete domoci práva, pokud Vás někdo obtěžuje kouřem, či hlukem. Slouží k tomu sousedská žaloba.

  Pěvně doufám a věřím, že nikdy nebude SVJ rozhodovat o tom, zda mohu kouřit na balkoně, či nikoli. Kouření na balkoně samo o sobě nikomu vadit nemusí. A pokud obtěžuje, jistá obrana tu je.

  Ach jo. To jsou nápady.

  Magda

  Vložil zdeseny clen SVJ, 19. Září 2017 - 20:03

  V podstatě to znamená, že se kouřit vždy 3 hodiny může (z okna, na balkóně atd.) a 3 hodiny ne (to si kuřák/ci kouří jen u sebe v interiéru a nevětrají), takže polovinu času si větrá otevřenými okny nekuřácká domácnost a polovinu času může větrat ta kuřácká.

  Mě to přijde úplně v pohodě, byť si dovedu představit i jiné rozdělení času, klidně po hodině… A neměl bych žádný problém s tím, pokud by si podobnou úpravu ve formě nějakého domovního řádu či ve stanovách odsouhlasilo SVJ.

  Vložil Magda3 (bez ověření), 19. Září 2017 - 20:24

  Vůbec mi nebude vadit, když silnému kuřákovi, který kouří někomu do oken, soud zakáže z okna kouřit úplně. Protože souhlasím s tím, že vlastnictví zavazuje a nesmí být zneužito na újmu práv druhých.

  Zákaz imisí (tj. nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat hlukem, prachem, popílkem, kouřem atd.) je výslovně upraven v OZ.

  My se tady přeme o to, zda SVJ může nařizovat nekouřit na balkoně. A já tvrdím, že nemůže. To je celé. Víte jak by to vyadalo? Proč by měl vlastník v přízemí rozhodovat o tom, zda vlastník v pátém patře bude kouřit z okna? Vždyť to nedává žádný smysl. Pokud bude v domě většina nekuřáků, tak zakáže všem kouřit z okna? Podívejte se, jak se SVJ chová dnes. Dát jim takovou pravomoc, to by to vypadalo.

  Magda

  Vložil K.L.F. (bez ověření), 19. Září 2017 - 22:00

  „zakáže všem kouřit z okna?“

  Proč kuřáci kouří z okna? Kuřáci mají kouř rádi, měli by ho více, kdyby kouřili v místnosti, ne z okna.

  Vložil osma, 18. Září 2017 - 23:06

  Protikuřácká hysterie zesiluje. Příště si dají do stanov, že tlustší lidé musejí používat pouze schody, aby nepřetěžovali společný výtah.

  Vložil vvlastník (bez ověření), 18. Září 2017 - 16:07

  V domě je nutné způsobně se chovat, mile se tvářit a usmívat. Když potkáte předsedkyni je nutné nutné úsměv rozšířit a vycenit zuby. Bylo schváleno většinou na shromáždění vlastníků včetně pokuty za nedodržování schváleného pokynu.

  Vložil Magda3 (bez ověření), 18. Září 2017 - 16:30

  Domnívám se, že v případě balkonu jsou společnou částí domu pouze konstrukce balkonu. Nic víc. Možná by se mělo zakázat lidem kouřit i z okna. Okna jsou často také společná. Takto jsou vlastníci balkonu znevýhodnění.

  To je opravdu blábol a makléř si přidal své. U nás se kdysi snažili prosadit, že po naší travnaté ploše nesmí chodit pejskaři, protože znečištují trávník. Naštěstí to neprošlo.

  Nejsem kuřák, ale pokud by mi něco takového SVJ nařídilo, asi se jím brzy na truc stanu.

  Magda

  Vložil Miroslav Potůček, 18. Září 2017 - 19:08

  Mirapo pí.Magdo, přál bych Vám, abyste jako my (12 bytů, dva vchody) bydlela s kuřákem, který bydlí uprostřed domu a vykouří až 40ks cigaret denně. Bohužel nemáme ani balkony, ani lodžie, kam by si mohl kuřák třeba odskočit zakouřit.Před dům se mu samozřejmě nechce, to by tam strávil snad půl dne!! V létě si nevyvětráte a v zimě topíme o sto šest, protože má trvale otevřenou ventilačku. Pěkný večer!!

  Vložil Pavel II (bez ověření), 19. Září 2017 - 15:21

  V hospodě, kam jít nemusíte, se kouřit nesmí, ale v bytě kam se z práce vrátit musíte, Vás vykuřují spolubydlící. Ovšem žádný zákon na to socialisti nevymysleli.

  Vložil , (bez ověření), 19. Září 2017 - 6:33

  Pane Potůčku, máte pravdu, pro nekuřáka je to nesnesitelné. Toto řešit není ovšem v komptenci svj. Nemůže o tom rozhodovat ani shromáždění.

  Vložil Magda3 (bez ověření), 18. Září 2017 - 23:17

  Milý pane Potůčku,

  nepochopila jsem,v čem nesouhlasíte s mým příspěvkem. Píšete, že nemáte bohužel balkony, kam by si mohl váš soused dojít zakouřit. A představte si, že soused bude mít balkona a SVJ mu zakáže na balkoně kouřit a tak bude kouřit z okna.

  Já jsem nekuřák a přesto se domnívám, že SVJ nemůže zakázat kouřit na balkoně. Za chvíli nám SVJ bude diktovat, zda mohu na balkon pověsit prádlo, nebo mi zakáže na balkoně hlasitě mluvit.

  Vy máte k dispozici na svou obranu sousedskou žalobu. SVJ vám s tím evidentně nepomůže.

  Magda

  Vložil Miroslav Potůček, 19. Září 2017 - 17:04

  Mirapo, Milá pí.Magdo, s Vaším příspěvkem souhlasím, sám nejsem zastáncem různých zákazů, příkazů… Asi po třiceti letech kouření se ze mě stal zarytý a protivní nekuřák, který vnímá kuřáky asi mnohem intenzivněji, než nikdy nekouřící. Nejsem ani zastáncem protikuřáckého zákona, vůbec mě nevadilo, že když si hospoda vyčlenila kuřáckou místnost, kam nekuřák nemusel vůbec chodit, nebo v čase oběda se v jídelně nesmělo kouřit, tak to bylo vše OK. Mě na kuřácích vadí jejich bezohlednost vůči nekuřákům, mám bohužel osobní zkušenosti, když jsem ráno přišel do práce, tak tam sedělo několik kuřáků, podotýkám, že to nebylo jejich pracoviště, tak již zde bylo neskutečně nahuleno!! Když jsem se ohradil,že oni sice odejdou, ale já v tom smradu budu celý den,tak mě poslali někam, to nemůžu ani naznačit kam. Nebudu dále popisovat co následovalo, ale nakonec jsem já byl ten špatný,ten bonzák, který chodí udávat chudáky kuřáky na vyšší místa. Většina kuřáků jsou bordeláři, vajglů je plná zem, sednete na WC a že je tam neskutečný smrad a popel všude dokola, ale dokonce ten nedopalek típne do spáry u futer… Omlouvám se,to sem nepatří,to jsou mé osobní zkušenosti, předsedou SVJ jsem již 8 let a samozřejmě vím, že toto do kompetencí SVJ nejen nespadá, ale ani to nejde řešit. Pěkný večer Mě šlo jen o

  Vložil VN (bez ověření), 18. Září 2017 - 20:24

  ta v jednotce nebydlí , ta ji pronajímá. Ona potřebuje v domě co nejlepší podmínky nikoliv pro bydlení , ale pro svoje podnikání. A v bytových domech jsou dost často zájmy bydlících vlastníků a vlastníků,kteří pronajímají jednotky dost rozdílné…

  Vložil Pavel II (bez ověření), 19. Září 2017 - 15:24

  SVJ nemá pravomoce regulovat chování vlastníků a m.j. to nepatří do její kompetence správy domu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".