Žádat o vyúčtování?

Vložil Anonymous, 31. Květen 2022 - 6:24 ::

Nedostala jsem vyúčtování za rok 2021. Je vhodné, abych o vyúčtování požádala? Je nějaký doporučený text takové žádosti?

  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil rada (bez ověření), 31. Květen 2022 - 21:29

a vy jste bydlící vlastník nebo nájemce? A platila jste zálohy po celý rok 2021, 12 měsíců?

pokud jste nájemce a nastoupila jste nájem třeba 3.3.2021, pak pronajímatel má možnost vám vyúčtovat, doručit až do 3.7.2022 :-)

Pokud je to jinak, tak vězte, že soudy často rozhodují tak: „ale soused to do schránky dostal tak proč byste to nedostala vy, tak to dokažte“.

Takže není od věci obejít pár sousedů vlastníků a informovat se. Samostatný případ jsou nebydlící vlastníci nechodící na schromáždění etc…

Vložil Korky0202, 31. Květen 2022 - 18:08

Dobrý den,

pokud je Vaše zúčtovací období skutečně leden – prosinec 2021, tak jste měla vyúčtování obdržet do 4 měsíců od skončení zúčtovacího období.

Dle § 7, odst. (1) zákona č. 67/2013 Sb.:

Není-li jiným právním předpisem stanoveno jinak, skutečnou výši nákladů a záloh za jednotlivé služby vyúčtuje poskytovatel služeb příjemci služeb vždy za zúčtovací období a vyúčtování doručí příjemci služeb nejpozději do 4 měsíců od skončení zúčtovacího období.

Vzhledem k tomu, že je již konec května, bych se rozhodně obrátil na správcovskou firmu, či na Výbor. Nevíme, kdo Vám doručuje vyúčtování. Případně se podívejte i do Stanov, zda si jej nemusíte někde vyzvednout. Nebo, pokud máte datovou schránku, zda nebylo vyúčtování doručeno do ní, právě kvůli fikci doručení.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".