záchranka se nedostane do domu - máme čipy ale zakázané (úmyslně SVJ) dálkové otevření

Vložil jajice (bez ověření), 5. Prosinec 2018 - 16:30 ::

Dobrý den, potřeboval bych radu. Naše SVJ při rekonstrukci vchodového portálu nechalo namontovat otevírání vchodových dveří pomocí čipu. Zároveň byla účelově odpojena možnost dálkového otevření z bytových jednotek. Prý , že po prozvonění několika bytů vždy někdo neznámému otevře. Pravdou je, že počet vykradených bytu je minimální ale v případě příjezdu záchranky je dům nedobytný. Jelikož jsem již zažil kolaps člena rodiny a představa, že bude potřeba resuscitovat , kdo pojede několik pater otevřít vchodové dveře. Už vůbec si nedokáži představit, že budu doma sám a s posledních sil si vytočím 155. Doktor zásahovky si dveře nevykopne a bude volat hasiče?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil otevírání (bez ověření), 10. Prosinec 2018 - 18:06

  Předpokládám, že tento stav je na základě rozhodnutí potřebné většiny vlastníků.Takže změny je možno docílit přesvědčením opět potřebné většiny vlastníků. Zkuste je přesvědčit. V obdobné situaci jsou v domech, kde není dálkové ovládání dveří a z venku není klika nebo dům se zamyká.

  Vložil rozumbrada (bez ověření), 11. Prosinec 2018 - 18:20

  Pokud je odpojení výsledkem „přání“ většiny hlasů, je třeba získat pro změnu zase většinu, třeba je obejít a přesvědčovat. Pokud to udělal výbor bez názoru ostatních, tak požadovat uvedení do původního stavu a případně chtít hlasování o připojení/od­pojení.

  Vložil Jarda_, 7. Prosinec 2018 - 1:08

  Dobry den,

  Zkuste Váš dotaz zaslat emailem anebo dopisem vašemu výboru, jak se k dotazu postaví…?

  Vložil vv (bez ověření), 5. Prosinec 2018 - 19:50

  Dálkové otevírání vchodových dveří nenařizuje žádný předpis. V SVJ rozhoduje většina. Pokud se vám nelíbí v SVJ, kupte si rodinný dům, kde o všem budete o všem rozhodovat sám.

  Vložil AsiTak, 6. Prosinec 2018 - 3:46

  Hodíte klíč/čip oknem dolů…

  Vložil Zapisovatel (bez ověření), 6. Prosinec 2018 - 11:52

  proč odpověď vv mínusujete. Hodit klíč z okna, např. v devátém patře, na stranu domu, kde není vchod, může být řešení velmi problematické. Je ovšem skutečností, že do domu s více než 5ti zvonky nebývá žádný problém se dostat. Většinou by asi bylo možné si půjčit i vrtačku, nebo šroubovák od hodných obyvatel, kteří vás nikdy neviděli. Potom se lidé diví takovým opatřením.

  Vložil MartinII, 6. Prosinec 2018 - 16:32

  Tazatel má problém a radit mu, že má házet klíč z okna nebo si koupit rodinný dům, kde bude o všem rozhodovat sám, zatímco v SVJ se má přizpůsobit většině, jsou dost hloupé. Někdo se může dostat do stavu, že ani není schopen dojít k oknu a otevřít ho. Pravda je, že bývají snad v každém domě dobráci, kteří otevřou dálkově dům skoro každému, i když ani nerozumí, co do sluchátka zamumlal.

  Doufám, že když záchranář sdělí do domovního telefonu, že jede zachraňovat, tak mu někdo vždy otevře. Zkuste se zeptat na „záchrance“, jak se řeší podobné případy, např. když jsou zvonky nefunkční, nečitelné, rozbité a poškrábané od vandalů apod.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".