Zabrání části chodby

Vložil J.K. (bez ověření), 26. Březen 2019 - 10:51 ::

Dobrý den, v bytovém domě kde bydlím si vlastník bytu při rekonstrukci zabral ( vyzdil ) část chodby, tak aby si mohl propojit garsonku se záchodem. Předtím tam byly dvoje dveře, jedny do bytu a jedny na záchod. De facto ukrojil ze společné chodby roh, bez souhlasu ostatních. Může někdo poradit jak postupovat?

  • společné části domu
  • Společné prostory

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Lemm (bez ověření), 28. Březen 2019 - 19:10

Takže on musel při potřebě na WC přes chodbu (vchodové dveře bytu)? Chudák :-)

Jak postupovat? Pokud ostatní vlastníci budou souhlasit, tak nechť navrhnou dotyčnému narovnání zaplacením:

  • sjednané částky za m2, kterou jim zabral.
  • nákladů na změnu PV a přepočítání podílů
Vložil Petr, 26. Březen 2019 - 13:02

Nejste první ani poslední kdo se na to ptá. Můžete pátrat zde v diskusi.

Můžete pátrat i zde v diskusi

www.portalsvj.cz/…lecne-chodby

www.portalsvj.cz/…ecny-prostor

www.portalsvj.cz/…story-chodby

www.portalsvj.cz/…t-kus-chodby

Vy jste výbor nebo řadový člen ? Pokud se ptáte jako výbor, tak to je na pováženou. I řadový člen by měl vědět, že

§ 1205 Orgány společenství vlastníků (1) Nejvyšší orgán společenství vlastníků je shromáždění

Společné části

§ 1160 (1) Společné jsou … . (2) Společnými jsou … . To platí i v případě, že se určitá část přenechá některému vlastníku jednotky k výlučnému užívání.

Prohlášení

§ 1166 (1) … uvedou alespoň a)

  1. údaje o jednotce, zejména

1.pojmenování a označení jednotlivých bytů alespoň číslem a umístěním s určením účelu užívání, 2.určení a popis společných částí … s případným určením, které z nich jsou vyhrazeny k výlučnému užívání vlastníku určité jednotky,

§ 1175 (1) Vlastník jednotky má právo … . (2) Vlastník jednotky udržuje svůj byt … to platí i o společných částech, které má vlastník jednotky vyhrazeny ve výlučném užívání.

§ 1180 (1) Nebylo-li jinak určeno, přispívá vlastník jednotky … . Slouží-li některá ze společných částí jen některému vlastníku jednotky k výlučnému užívání, …

  • – – – – – – – – – – – – – –

Resumé: Má ten pán v Prohlášení uvedeno, že část chodby může užívat výlučně ?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".