zabetonovaný rozvod plynu

Vložil F. Kroupa (bez ověření), 15. Říjen 2014 - 10:25 ::

Při každé revizi plynového zařízení jsme upozorňováni, že trubky rozvodu plynu byly při stavbě domu (r. 1973) zabetonovány (ve stropech), což je údajně v rozporu se současnými předpisy. Jiný revizní technik, kterého jsme kontaktovali, však tvrdí, že pokud byl dům takto zkolaudován, tak je vše v pořádku. Mohli byste nám, prosím, poradit, kdo by byl kompetentní v tomto případě poskytnout rozřešení. Děkuji. S pozdravem,

F. Kroupa pověřený vlastník SVJ ve Strakonicích

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Emill (bez ověření), 16. Říjen 2014 - 23:40

  nemá za úkol řešit umístění plynovodu. To je předmětem výchozí revize. Jeho úkolem je zjistit těsnost a technický stav. Předpokládám, že se jedná o rozvod ve společných prostorách, protože revize v bytech je předepsána jen jedna – výchozí.

  Vložil Jandus (bez ověření), 15. Říjen 2014 - 10:31

  Pokud je dům (rozvod plynu) ve stavu, v jakém byl zkolaudován, je v pořádku. V opačném případě by se domy neustále přestavovaly, protože nevyhovují současným normám, a to žádným! Po ulici by nejezdily trabanty ani škodovky 120 atd. atd.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".