Z transparentního účtu SVJ jdou peníze předsedovi

Vložil olga (bez ověření), 11. Červen 2019 - 12:11 ::

Koupila jsem si byt v proklatém SVJ.jenom předseda,bez kontrolního orgánu,předseda vlastní nadpoloviční podíl.Již rok jsem uháněla pana předsedu o nahlédnutí do účetnictví,Sdělil mi,že dům má transparentní účet a tam si vše vyhledám,Tak jsem hledala a zjistila .že dům s pěti spoluvlastníky jednotek přišel o 300 000 Kč,­odesláno na neznámé účely,Po dalším pátrání jsem se od pracovnice banky,která má na starosti náš dům,tak předseda si odesílá vysoké částky na svůj účel.Nejedná se o fond oprav,ale darovací fond.Dům je v havarijním stavu a sousedi mlčí,pronajali svoje byty a zmizeli.Přestal jsem platit darovací fond,ale pan předseda je těžce svůj a podal na mě platební rozkaz,podala jsem odpor.Existuje vůbec někdo,kdo by soud z SVJ vyhrál,

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 12. Červen 2019 - 9:24

  a jak jste přinutila pracovnici banky porušit bankovní tajemství? Jak může nějaká ženská v bance vědět, že se má jednat o darovací fond? co to vůbec je darovací fond? jak vám mohla sdělit číslo osobního účtu předsedy?

  Vložil olga kohlerová (bez ověření), 12. Červen 2019 - 23:41

  Darovací fond,je ten,že vy platíte do fondu oprav a pan předseda si provede ve své jednotce plynové rozvody a ty zaplatí z fondu oprav-nebo-li darovacího fondu.

  Vložil olga kohlerová (bez ověření), 12. Červen 2019 - 9:02

  Soudům naprosto nevěřím,proto jsem podala žádost o kontrolu na Generální finanční úřad.Pan předseda začal konat sobě samému,naboural se do informačního systému banky,kde provedl změny.vždy byla odměna vlastníka,zpětně už je odměna vlastníka a jméno jeho manželky.do neurčitých plateb se provedla změna,odměna advokátovi,U banky se sepsala reklamace a to vše.Žádala jsem o zablokování účtu.je to dva měsíce a nic se nestalo.Na základě těchto podkladů ,soud se odročil na říjen.

  Vložil Nevěřící Tomáš (bez ověření), 12. Červen 2019 - 10:01

  Darovací fond neexistuje, Generální finanční úřad neexistuje, pracovnice banky nesmí informovat o cizích účtech, do informačního systému banky je velmi obtížné se nabourat. Co tomu říká váš ošetřující lékař?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 12. Červen 2019 - 9:21

  naboural se do informačního systému banky,kde provedl změny – to už zavání vaší paranoiou :-( a co znamená to : „vždy byla odměna vlastníka, zpětně už je odměna vlastníka a jméno jeho manželky“?

  Vložil olga kohlerová (bez ověření), 12. Červen 2019 - 19:20

  Paranoiou natrpím.řádně si každý měsíc zkopíruji účet,vždy byla odměna vlastníka bez jména.nyní odměna vlastníka s jménem manželky pana předsedy.Ještě vidím!Proč se rozčilujete ,že pani v bance mi sdělila,komu jdou peníze na účet ?Podle Vás ,bych měla být poslušnou ovcí,neměla bych peníze do fondu oprav,posílat rovnou na účet předsedy,dovolená se blíží.

  Vložil Antonie J. (bez ověření), 12. Červen 2019 - 19:26

  U nás jde odměna za výkon funkce rovněž na účet manželky předsedy, bez jakéhokoli vysvětlení. Je to v pořádku?

  Vložil manželka (bez ověření), 12. Červen 2019 - 22:44

  Komu jde odměna na účet je irelevantní. Víte co je SJM? Důležité je, zda odměna byla řádně schválena. Olze nevěřte. Je to blázen, věří, že je darovací fond, udává na neexistující Generální finanční úřad etc.

  Vložil olga kohlerová (bez ověření), 12. Červen 2019 - 23:37

  máte pravdu ,SJM neexistuje,ale Generální finanční ředitelství,můžu Vám poslat adresu ,pane SMAJLÍKU

  Vložil olga kohlerová (bez ověření), 12. Červen 2019 - 20:27

  V pořádku to není,manželka je jenom vlastník jednotky,vlastník jednotky jste i Vy,posílá Vám pan předseda odměnu?

  Vložil manželka (bez ověření), 12. Červen 2019 - 22:46

  Jsem také vlastník jednotky a nikdo mi odměnu neposílá. Půjdeme demonstrovat na náměstí?

  Vložil Gita (bez ověření), 11. Červen 2019 - 14:02

  Jsem v podobné situaci, předseda s většinou hlasů, bez výboru a bez kontrolního orgánu. Transparentní účet nemáme, zprávy o hospodaření se nedomůžu, škody jsou ve statisících Kč. Čelím žalobě, soud je těžce na straně SVJ a bytovému spoluvlastnictví zjevně nerozumí.

  Dobrá zpráva je, že je dostatek literatury o bytovém spoluvlastnictví, patrně ji soudu předestřu.

  Vložil anonim (bez ověření), 11. Červen 2019 - 18:28

  Máte prohlášenívlastníka ?

  Jde o soud prvého stupně v občansko právní sporu ?

  Není na straně soudu advokát, který je placen ze společenství ?

  Držím pěsti při daném jednání u soudu ?

  anonim

  Vložil 32812, 12. Červen 2019 - 10:05

  „Není na straně soudu advokát, který je placen ze společenství ?“

  A co z toho plyne, pokud by byl? Resp. co by se s tím mělo dělat?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".