Využití nebytového prostoru

Vložil D.P. (bez ověření), 1. Červen 2023 - 13:49 ::

Máme v domě nebytový prostor, místnost vedle plynové kotelny, dříve zde byly bojlery a sklad uhlí. V minulém roce byl tento prostor přebudován na kolárnu a kočárkárnu a slouží všem obyvatelům domu. Nově jsou návrhy, aby se bylo možné parkovat jednostopá vozidla – moped, motorka, skutr. Místnost nemá na rozvodech požární ucpávky, je vedle plynové kotelny a není to garáž. Jak mohu argumentovat, že je to nebezpečné? Na koho se mohu obrátit, abych měla nějaké argumenty? Jak se bránit z hlediska třeba požární ochrany?

  • společné části

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Kk (bez ověření), 5. Červen 2023 - 21:12

Takze horlavy uhli a jeho sklad vedle plynove kotelny vam nevadi a mopedy vam vadi?

Zkuste Hasicsky zachranny sbor, treba vam pomohou a udelaji vam kontrolu.

Jinak pozarni bezpecnosti a kontrolou se zabyvaji autorizovane osoby.

Neco je zde https://www.dokumentacebozp.cz/…ve-domy-svj/

Vložil Justitianus, 1. Červen 2023 - 16:17

Pokud by šlo skutečně o nebytový prostor: je zapsán jako věc nemovitá v katastru a má svého vlastníka. Máte-li zájem o pronájem, obraťte se na něj.

Podle Vašeho popisu se však o žádný nebytový prostor nejedná.

Jde o společnou místnost domu. Zjistěte si k jakému účelu byla „zkolaudována“ rozhodnutím stavebního úřadu. Od toho se bude odvíjet vše ostatní. Hasičský záchranný sbor nebo revizní technik požární ochrany sdělí co smí/nesmí být v té místnosti uskladněno a za jakých podmínek.

Justitianus

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".