Vyúčtování teplé vody

Vložil Lucie (bez ověření), 9. Červen 2023 - 8:28 ::

Dobrý den, jsem v podnájmu a přišlo mi vyúčtování vody ,moc tomu nerozumím ,ale podle vodoměrů mi nesedí studená voda.A pan správce tvrdí že studená voda je dvakrát věci protože v teplé teče studená vůbec to nechápu.Mam dva vodoměry jak na teplou tak na studenou tak proč bych měla platit studenou vodu dvakrát moc to nechápu můžete mi prosím poradit jestli je to možné děkuji

  • vyúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Studená (bez ověření), 9. Červen 2023 - 12:20

v teplé teče studená – ano, i takto to lze ve zkratce vyjáddřit. Platíte:

  • neohřátou studenou vodu,
  • studenou vodu pro přípravu teplé vody,
  • ohřev studené vody,
  • náklady na měření a odečty,
  • informování o náměrech,
  • rozúčtování zde uvedených položek.
Vložil Petr123 (bez ověření), 9. Červen 2023 - 11:11

Na vyúčtování je teplá voda rozdělena na surovinu (studená voda) a teplo použité k jejímu ohřátí. Takže proto tam patrně máte studenou vodu dvakrát – druhá je pouze vstupní surovina.

Vložil Justitianus, 9. Červen 2023 - 8:57

Platíte vodu dvakrát, protože máte dva vodoměry. Dva odečty, dva objemy odebrané vody, dvě částky v korunách českých. Teplá voda je voda (chemický vzorec H2O). Vy na tom něčemu nerozumíte?

Justitianus

Vložil Rorejs (bez ověření), 9. Červen 2023 - 14:57

Dobrý den, přesně jak píše Justin…. Studena voda je tam dvakrát protože část SV jde rovnou do WC apod. a ta druhá SV jde do teplého kohoutku (poté co se někde ohřeje). Proto je ve vyúčtování SV minimálně ve dvou položkách. Mne však zajímá jak je možné, ze SV má jinou cenu než SV pro TUV. Vždyť do baráku jde jenom jedna SV a to za cenu, v našem případě, SČVaK.

Vložil Justitianus, 9. Červen 2023 - 17:05
  • Rorejs (bez ověření): „Mne však zajímá jak je možné, ze SV má jinou cenu než SV pro TUV.“

Pokud dům je napojen třítrubkovým systémem na centrální zdroj:
Studenou vodu dodává do domu dodavatel vody přes patní (fakturační) vodoměr. Teplou vodu dodává provozovatel centrálního zdroje teplé vody. Voda od dvou dodavatelů může mít (z mnoha důvodů) různé ceny.

Pokud dům je napojen dvoutrubkovým systémem na centrální zdroj:
Studenou vodu dodává do domu dodavatel vody přes patní (fakturační) vodoměr. Existuje tedy jen jedno odběrné místo, jeden dodavatel vody a jedna cena vody. Teplá voda se připravuje ze studené vody v domovní výměníkové stanici. Lišit se může jedině cena za náměrnou jednotku (n.j.) podle bytových vodoměrů (jsou nepřesné, jde o podružná poměrová měřidla, a podle nich se rozdělují pouze náklady v Kč). Cena za náměrnou jednotku je ovšem něco zcela jiného než cena za 1 m3 vody.

Pokud dům má vlastní kotelnu a vlastní přípravu teplé vody:
Studenou vodu dodává do domu dodavatel vody přes patní (fakturační) vodoměr. Existuje tedy jen jedno odběrné místo, jeden dodavatel vody a jedna cena vody. Teplá voda se připravuje ze studené vody v domovní kotelně. Lišit se může jedině cena za náměrnou jednotku podle bytových vodoměrů (jsou nepřesné, jde o podružná poměrová měřidla, a podle nich se rozdělují pouze náklady v Kč). Cena za náměrnou jednotku je ovšem něco zcela jiného než cena za 1 m3 vody.

Justitianus

Vložil Trubka (bez ověření), 9. Červen 2023 - 20:17

Diky, Justine, vysvětlil jste, jak cena vody závisí na počtu trubek.

Vložil Rorejs, 9. Červen 2023 - 20:06

Díky Justine. Prave ze máme ten třetí způsob ohřevu vody. Takže díky za potvrzení ze v tomto případě musí byt SV za stejný peníz. Ještě mám jeden soukromý dotaz. Muzu poslat SZ?

Vložil MartinII, 9. Červen 2023 - 9:52

Nejjednodušší bude když uvedete údaje z vyúčtování, t.j. počáteční a konečné stavy vodoměrů a údaje v Kč ve vyúčtování.

Krom toho nevím co máte jako podnájemnice společného se správcem, protože vyúčtování by vám měl předat ten se kterým máte smlouvu na „ubytování“. Jako podnájemnice byste měla mít smlouvu s nájemníkem. Pokud máte smlouvu s vlastníkem, jste nájemnice.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".