Vyúčtování služeb za předešlé období

Vložil Míša (bez ověření), 17. Květen 2011 - 7:11 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda existuje nějaký právní dokument, který ukládá SVJ do kdy má být zpracované vyúčtování služeb za předešlý rok? Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Míša

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdenda (bez ověření), 24. Červen 2011 - 12:18

  Omluvám se to mělo být každý rok ne každý den děkuji

  Vložil Zdenda (bez ověření), 22. Červen 2011 - 20:04

  Dobrý den,chci se zeptat zda může přijít majitel domu po 4 letech a chtít po mně za celou tu dobu vyúčtování i když jsem ho celý ty roky o to žádala aby nám ho dělal každý den děkuji moc Z.

  Vložil 566a567, 22. Červen 2011 - 23:22

  Dobrý den Zdeňku!

  Zkusím si dotaz vyložit tak, jak by se také vykládat dal. Možná to bude i tak, jak to míníte Vy. Z textu dotazu je to totiž dokonale nepochopitelné! Vy máte dělat vyúčtování majiteli, dokonce každý den? Takový nesrozumitelný, a proto si to zkouším vyložit tak, že jste celé ty čtyři roky žádal o vyúčtování „imr vére“ a on Vám je nedal. A nyní, najednou, Vám ho chce předhodit s tím, že máte zatáhnout nedoplatky za tyto uplynulé čtyři roky. Jest tak?

  Pak tedy nebudu psát, že je samozřejmě nesmysl to platit, ale vezmu to trochu jinak.

  Pečlivě si jistě prověřte, jak moc jsou ta vyúčtování z dřívějška správná a přesná. Pokud jsou tato správně a v pohodě, bylo by namístě to tak nějak časem zaplatit. Avšak s tím, že dluh bych uznával tak, jak bych splácel. (To aby po Vás pak nemohl represivně dluh vymáhat.) Inteligentní majitel by bral i tuto variantu, protože je lepší, než aby si nechal ukázat od Vás prostředníček s tím, že jaxi to měl požadovat v tom období, kdy to bylo účtováno a kdy jste ho o to žádal. Jak tu píší ostatní. podle vyhlášky je termín zúčtování do 31. července, s tím, že majitel musí předložit vyúčto do konce června. Nedal – jeho smolík.

  Doma jste kdysi měli shodnou situaci. Zaplatili všichni, i když vyúčtování bylo až před Vánoci. Jen proto, že jsme po minulém správci dostali agendu v takovém chlívu, že jsme si musili ty uplynulé roky dotvořit z dokladů, které tam zbyly.

  Tím, že to nezaplatíte, totiž děláte pakárnu majiteli. Třeba ty prachy opravdu nárokový má. Vlastně jako byste žil na jeho úkor. A nevím, jaqy, ale bydlit s pocitem, že jsem vyje… s majitelem a tím si zamřížovat i cestu k němu…

  V tomhle vidím ten jediný háček.

  Proto bych nejprve opravdu zjistil, zda a jak přesné jsou nedoplatky, kolik dělá suma součtů. (Ne, že si necháte od majitele líbit, že tím, že vám to vyúčtování předloží, musíte sutomaticky dluh uznat!) Ať kouká předložit vyúčtování bez závazků nebo ať o nějakých dluzích mlčí, když Vás tím jen uráží a důkaz přeložit odmítá.

  Když bych uznal naměřené spotřeby, rozhodl bych se, zda to zaplatím celé. Pokud je to více, postupoval bych, jak už jsem psal shora. A pokud se Vám podaří nalézt chybu či vadu, zaplaťte tolik, kolik vypočtete, že byste měl opravdu náklady mít. Zase: inteligentní majitel bude rád, že je to lepší než „drátem do voka“.

  A pokud to platit nechcete, nikdo to z Vás opravdu nemůže dostat, avšak zamřížovat si tak cestu k běžné komunikaci s majitelem bez pocitu provinění, to bych asi jako radši né-é. (-:

  Tak dělejte, jak umíte! (-:

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Zdenda (bez ověření), 24. Červen 2011 - 12:28

  Dobrý den,tak nevim jestli jste mi teda něco poradil,samozřejmě to mělo být každý rok ne den to jsem se přepsal,majitel kdyby by právě co k čemu tak udělá vyúčtování každej rok a ne tak jak to udělal,s těmahle lidma neni jakákoliv domluva možná a pokud si v tomhle státě dělá už každej fakt co chce tak se nedivi že to tu vypadá tak jak vypadá-jeden velkej bordel,nevim proč bych měl na něj ukazovat prostředníčkem,nej­sem hulvát jen jsem měl dotaz zda na to má nárok a zda to může nic víc a drátem do oka? No to snad ani ne.

  Vložil 566a567, 25. Červen 2011 - 2:04

  Mám ten dojem, že by bylo asi především vhodné si položit otázku, zda chcete či nechcete platit.

  V tom to asi celé bude, že?

  A neštěžujte si na moje vyjadřování, neboť já tu na sklo nepíšu o nic hůř než vy. Co to je? Stát, že je bordel? Je jen takový, jací jsou jeho občané!

  A v tomto případě jste vy vzorným příkladem!

  Pokud to pán nepochopil, tak zcela jasně jsem psal, že pokud nechcete, můžete mu ukázat prostředníček. Tedy v překladu pro vás, ačkoli je zajímavé, že si tu hrajete na to jak je to vulgární, ale moc dobře víte, co to znamená. Prostě když nebudete chtít, tak to neplaťte. Nijak to z vás nedostane. To jsem vám psal já a psali už i jiní a já jim to jen povtrzoval, protože…

  …a to jsem psal také! Vy prý nejste hulvát, ale nedoplatky z dřívějších vyúčtování platit nechcete, aniž byste si zkontroloval, zda jsou oprávněné. Co když jsou? To už pak nebudete jen hulvát, ale rovnou zloděj!

  Taxe hoďte do klidu a zkuste číst pozorněji, když vám po prvním přečtení nebylo vše dost jasné. A pokud jste dyslektik, požádejte někoho, aby vám to přečetl.

  Proč chcete radu, zda platit či neplatit, když stejně chcete číst, že platit nemusíte? Na to si vyražte za advokátem, kdyby to bylo v situaci, že je povinné zaplatit, zda by vás vysekal z toho tak, abyste platit nemusel. Od toho tento portál není!

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Peter Boledovič (bez ověření), 20. Květen 2011 - 22:15

  Vlastník musí dostat vyučtování do 30.4. 2011 (vyúčtování za rok 2010), přeplatky a nedoplatky uhrazeny do 31.7., v případě reklamací a přepočtů do 31.8.

  Vložil rivr, 18. Květen 2011 - 5:26
  cit.(): „…zpracované vyúčtování služeb …“
  §7/5 Vyhlášky 372:
  Nedoplatek a nebo přeplatek vyplývající z vyúčtování podle odstavce 2 písm. h) je splatný do 7 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období. Pokud byly uplatněny reklamace, které vlastník uznal, je konečný nedoplatek nebo přeplatek splatný nejdéle do 8 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období

  samotné Vyúčtování ale bývá do těch zmíněných 4-měsíců…
  rivr
  Vložil Kveta (bez ověření), 17. Květen 2011 - 7:55

  Ze zakona do 4 mesicu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".