Vyúčtování služeb SVJ

Vložil Lucie Šťastná (bez ověření), 28. Prosinec 2022 - 11:03 ::

Dobrý den,

ráda bych touto cestou požádala o odpověď na otázku, jak je to s rozúčtováním služeb společných věcí jako je uklid v domě, na dvoře, pojištění nemovitosti, elektřina na chodbách domu, když je dum složen z poloviny z bytů a z poloviny z nebytových prostor (hospoda, obchod, kadeřnictví). Našla jsem si, ze by se mělo platit podle počtu osob v bytech, ale jak je to s těmi nebytovými prostory? Nemělo by se to v tomto případě řešit celkovým podílem na domě než podle osob? Je to někde ošetřeno zákonem? Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Šťastná

  • rozúčtování služeb

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 1. Leden 2023 - 13:26

Požádejte proto Vaše statutáry o poskytnutí resp. nahlédnutí do vyúčtování služeb všech členů SVJ a pořiďte si kopie. Dále existují nějaká pravidla rozúčtování a o ty můžete také požádat.

Vložil Rozúčtoval (bez ověření), 28. Prosinec 2022 - 17:24

„jak je to s rozúčtováním služeb …, když je dum složen z poloviny z bytů a z poloviny z nebytových prostor“ (Lucie Šťastná (bez ověření), 28. Prosinec 2022 – 11:03)

Stejně jako při jakémkoli jiném počtu bytů a nebytových prostor.

Rozúčtování podle osob nebrat. Už se zde řešilo.

Vložil : (bez ověření), 28. Prosinec 2022 - 13:23

Neexitují žádné služby společných věcí. Služby zajišťuje svj vlastníkům jednotek. Pojištění není služba. Pokud svj vlastníům nebyt. prostor nezajišťuje žádné služby, tak se jim logicky žádné nerozúčtují. Podle jakých kritérii se služby rozúčtují, to máte mít buď ve stanovách nebo schválené shromážděním. Počet osob pro rozúčtování nákladů na služby je nehorší kritérium, protože vysledovat počet osob je práce pro detektiva.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".