vyúčtování

Vložil zuzana (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 8:24 ::

Dobrý den obracím se na Vás s žádostí týkající se vyúčtování prodané nemovitosti. Do kdy je SVJ povinné mi přeplatek na službách vrátit pokud jsme se přestěhovala během roku. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xy (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 8:51

  Nárok na vrácení přeplatku máte stejný jako ostatní vlastníci. Pokud jste byt prodala v roce 2019, tak vyúčtování dostanete stejně jako ostatní, tj. v roce 2020 do konce dubna. Po měsící od doručení vyúčtování byste měla přeplatek dostat. Vyúčtování a přeplatek tedy nemůžete dostat ihned po prodeji bytu, ale až po uzavření příslušného roku.

  Vložil LENII, 4. Prosinec 2019 - 11:16

  Dovolím si jen malou poznámku k odpovědi „Prodej bytu a přeplatek za služby“:

  „xy“ píše, že po měsíci od doručení vyúčtování byste měla přeplatek dostat… Tato lhůta platí ale pouze v případě, že to takto máte jako příjemce služeb s poskytovatelem dohodnuto…

  Můžete mít dohodnutou jinou lhůtu…nejpozději však musíte dostat případný přeplatek ve lhůtě 4 měsíců ode dne doručení vyúčtování......

  Viz zákon o službách č.67/2013 §7 odst.3

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Prosinec 2019 - 21:03

  pokud stanovy neurčují tyto lhůty jinak. Nelze tedy kategoricky tvrdit, že jsou lhůty kogentně stanoveny zákonem. Ne všichni totiž opsali pitomost, že vyúčtování služeb odbdržíte do 4 měsíců. My např. máme ve stanovách pro přeplatky i nedoplatky lhůtu 14 dnů. Také umíme vyúčtovat vlastníku v průběhu roku protože nemáme žádného dodavatele (typicky dálkové teplo a TUV), který by nám tajuplnou cifru sdělil jednou ročně. Umíme se vypořádat i s odchylkou měření u bytových vodovodů a chováme se i k bývalému vlastníku vstřícně. Chápu, že to v paneláku s centrálním teplem nejde.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 8. Prosinec 2019 - 6:58

  „… Zákon 67/20013 Sb. se uplatní pouze pokud stanovy neurčují tyto lhůty jinak. …“

  Já míním, že ZoSL vymezuje taxativně o čem se můžeme ve společenství „dohodnout“. Třeba o §3/2 §4/1 §5/1 §13/2… Žádný §§ ale neuvádí, že by u „Pavlů II“ ale ani v jiném společenství mohlo být účinně rozhodnuto o tom, že se pro služby dle §1/3 nebude postupovat dle ZoSL.

  Je jedno čím se v doupěti „Pavla II“ řídí. To že zvládnou předat vyúčtování do 14-dnů je sice obdivuhodné, ale nic to nevypovídá o tom, jak by prošlo u soudu nedodání vyúčtování do konce 4-tého měsíce.

  Čmuchal

  Vložil AAAb (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 11:55

  Máte pravdu

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".