vytápění společných prostorů

Vložil FrantK, 20. Listopad 2022 - 19:45 ::

Vloni správce nechal ve společných prostorech odmontovat topení, po projednání s právníkem se muselo topení nainstalovat zpět a nastavit topení na 18 stupňů C. Letos se topení zastavilo a ještě se nepustilo, i když je topná sezona a v místnostech je zima. Jak se toto dá řešit. Je to na trestné oznámení, za právníka se mi už nechtějí dávat peníze.

Děkuji za odpověď

  • vytápění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil SVJ Pavlisovska 2289, 24. Listopad 2022 - 16:43

V SVJ požaduje jediný vlastník (1. patro) vytápění ve společných prostorách, přestože teplota ani v silných mrazech neklesá pod 15°C. Hrozí předsedkyni výboru jako osobě právním postihem, protože si – zřejmě mylně? – vykládá pojem „chodby“ jako vodorovné části schodiště, kdežto myšleny jsou chodby v bytech. Je nějaký jiný právní předpis než vyhláška 194/2007 Sb, který bychom mohli porušovat? Je možné, aby byl člen výboru vyšetřován a souzen jako osoba, zejména když jsme si nevytápění společných prostor v r. 2012 (vzhledem k zateplení budovy nad předpisy stanovený nejvyšší stupeň) jednomyslně schválili na shromáždění vlastníků?

Bruothová

Vložil jaroš (bez ověření), 23. Listopad 2022 - 10:39

Nepíšete, co to je za barák, kde rozhoduje nějaký správce. Jaká je s ním smlouva??

Vložil Netopilová (bez ověření), 20. Listopad 2022 - 20:00

Řeším něco podobného. Trestní oznámení nepomůže. Právník by pomohl, kdyby se v tom ovšem vyznal a byl ochoten zastupovat vlastníka proti SVJ. Tohle jednak málokdo z nich dělá a to málo zastupuje SVJ proti vlastníkovi, ne naopak.

Vložil Tytyty (bez ověření), 21. Listopad 2022 - 5:23

Jediná možnost je řešt to na shromáždění, pak se postupuje dle přání většiny členů SVJ

Vložil tatar (bez ověření), 21. Listopad 2022 - 5:58

Shromáždění vlastníků je směšné setkání drben a stréců, kteří po verbální masáži správných šerifů (výbor) odsouhlasí i největší blbosti. Na chodbách po vystřízlivění výbor zkritizují.

Shromáždění se svojí davovou psychózou připomíná „seminář“ sekty. Jedině Per rollam dává správné výsledky vůle většiny.

Vložil Petr, 21. Listopad 2022 - 9:17

„správce nechal ve společných prostorech … se topení zastavilo … a v místnostech je zima. Jak se toto dá řešit. Je to na trestné oznámení“

Dotaz:

A/ O které společné části se jedná ?

B/ Kdo to je správce a co je jeho činností dle smlouvy ?

C/ U vás rozhoduje správce, nikoli shromáždění nebo (viz stanovy) výbor ?

C/ Který paragraf trestního zákoníku byste chtěl použít ?

Vložil OK (bez ověření), 21. Listopad 2022 - 8:47

Souhlasím, sněm hlupáků stejnê jako u nás, kde se hlasuje o soukroných částech domu, žádá o stavební povolení i na soukromé části bytů, žádá se o úvěr i na opravu bytů a najednou předseda čumí jak puk, že je banka dala do registru jako rizikové, kde je blb je nebezpečno

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".