Vytápění bytu

Vložil Mek (bez ověření), 6. Prosinec 2012 - 0:28 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali mi může společenství zakázat si vybudovat ve vlastním bytě vlastní vytápění. Dům má 12 bytů a každý má samostatný vztup a výstup na topení s měřícím přístrojem. Vlastní vytápění by nezasahovalo do společných prostor a původní připojení by bylo trvale odstraněno a na hlavním rozvodu zaslepeno. Pro montáž kotle bych musel odstranit připojovací trubky a touto demontáží nepoškodil společné prostory. Zařízení by montovala servisní dodavatelská společnost. Nikdo v SVJ se nechce vyjádřit. Mohou po mě vyžadovat doplatek za ztráty způsobené tím, že jsem se odpojen trvale z hlavního rozvodu? Samozřejmostí je zaplaceno vyúčtování za odběr tepla do doby odpojení. Děkuji

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil rada (bez ověření), 6. Prosinec 2012 - 16:12

    Ano můžou po vás vyžadovat základní složku tepla. Bude ten Váš kotel mít nějaký odvod/komín?

    Vložil Mek (bez ověření), 6. Prosinec 2012 - 23:13

    Nebudu provádět žádné zásahy do společných prostor. Budu používat elektro kotel, připojený na stávající síť. Změnu jsem zvážil při kalkulaci za dané teplo mi vychází i při cenách za el. energii levnější a hlavně flexibilní používání. Byt byl vybudován v objektu bývalých kasáren,(z původní budovy zůstaly akorát obvodové zdi a střecha a i ta dostala nové tašky). Pro připojení použiji stávající přípojku, která je dostačující (podle revizního technika). Původní záměr byl takový, že na chodbě každého podlaží byla místnost ve které by byly umístěny plynové kotle pro každý byt ( v současnosti tam stavitel namontoval výtah který nejezdí a nikdy jezdit nebude), tudíš má každý byt v podstatě lokální topení a místo kotle jsou trubky vytaženy mimo byt a připojeny na hlavní, rozvod topení. Také jsem zjistil, že nejsem sám kdo takto uvažuje.

    Vložil lake, 7. Prosinec 2012 - 7:50

    Mek, protiřečíte si. Napsal jste: „… původní připojení by bylo trvale odstraněno a na hlavním rozvodu zaslepeno. Pro montáž kotle bych musel odstranit připojovací trubky …“
    Teď naopak píšete: „Nebudu provádět žádné zásahy do společných prostor.“

    Musíte si tedy rozmyslet, co hodláte provádět. Z Vašeho popisu to zjevné není.

    Zda zasáhnete do společných prostor neřešíme. Důležité je pouze zda zasáhnete do společného technického zařízení domu. Při tom je bezvýznamné, zda toto společné zařízení (centrální topná soustava) je umístěno ve společných prostorách nebo jinde.

    Chcete-li změnit centrální vytápění budovy na lokální ve Vašem bytě, nelze to prvést tak, že si pozvete řemeslníky a necháte odřezat přívodní trubky. Potřebujete v první řadě souhlas vlastníka domu a také souhlasné stanovisko Stavebního úřadu. Povinně proběhne stavební řízení. Budete k tomu potřebovat také kladné stanovisko orgánu ochrany ovzduší. Zajděte si na Stavební úřad pro informace.

    lake

    Vložil Hradil (bez ověření), 12. Prosinec 2012 - 15:57

    „Chcete-li změnit centrální vytápění budovy na lokální ve Vašem bytě, … Potřebujete v první řadě souhlas vlastníka domu a také souhlasné stanovisko Stavebního úřadu. Povinně proběhne stavební řízení.“

    Nebyl by judikát?

    Vložil Mek, 12. Prosinec 2012 - 2:08

    „Nebudu provádět žádné zásahy do společných prostor.“ Myslel jsem tím umístění kotle do společných prostor a odpojení z hlavního přívodu „boráním“. V SVJ nás bude toto řešit asi více. Děkuji za odpověď.

    Vložil Krupp, 6. Prosinec 2012 - 11:04

    Doma si můžete vybudovat co chcete. Pokud nezasáhnete do společných částí, nemá vám do toho nikdo co mluvit. Nesmíte se ale, bez souhlasu všech vlastníků, odpojit od centrálního rozvodu tepla. Jirka

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".