Vytápění

Vložil jaroslav (bez ověření), 8. Prosinec 2015 - 14:52 ::

Dobrý den. Bydlím v přízemí na severozápadním okraji domu. Abych tento byt vytopil a zabránil už jednou vytvořené skvrně plísně (1,5×2m)spotřebuji daleko víc tepla než byty uprostřed domu, kterým stačí k dotápění jen stupačky. Měl bych platit až o 80%více za teplo než je průměr bytů celého domu i když se snažím udržovat teplotu v bytě 21–22°s minimálním větráním. O 10% více musím zaplatit jen při převodu dílků na KW mezi litinovým a plechovým radiátorem při stejné spotřebě. Tomu nerozumím. Podle nového zákona hrozí, že budu platit celých 80%,což na mě působí depresivně, protože jsem nic nezavinil a nemohu ovlivnit Prosím, jak si můžu vysvětlit §3 a 4 z Metodického pokynu k vyhlášce č. 372/2001 Sb ? Kdo a jak může,v kladném případě, rozhodnout, abych platil stejně při stejné teplotě v bytě ?
Prosím o radu a děkuji za odpověď.
Jaroslav

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 8. Prosinec 2015 - 15:02

  Metodický pokyn si nevysvětlujte nijak. Jde o cár papíru s osobními názory jakýchsi úředníků.

  Neexistuje celostátně platný předpis, který by jednoznačně a určitě stanovil postup (algoritmus) pro rozúčtování nákladů na službu vytápění.

  lake

  Vložil Kratusin, 9. Prosinec 2015 - 14:27

  A. Zpusob vypoctu by mela vysvetlit firma, ktera data zpracovala. Pristi rok pojedete podle 269/2015. Pasmo je jine nez doposud, tedy –20 az +100 (misto letosnich –40 az +40, vse v %). Zalezi take na nastaveni pomeru, tedy kolik se pocita podle plochy a kolik podle nameru indikatoru. Vic by meli prispet „nedotopici“ a teprve pak po prepocitani intenzivni „pretopici“. Jsou i firmy, ktere berou v potaz prispevek stoupacek.

  B. Vetrejte tak, abyste snizil vlhkost vzduchu a pri tom nevychladil steny.

  C. Proverte si, zda neni v konstrukci domu nejaky problem, napriklad zatekani vody, nebo kondenzace pary. Pokud nemate zatepleno, zatlacte na zatepleni. Na ztraty prispivaji vsichni!

  K.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".