Výstavba výtahu

Vložil Zdeněk Zetek (bez ověření), 28. Květen 2020 - 19:31 ::

Měl bych dotaz k problému kolem výstavby výtahu. Již 3× jsem zasílalemail, ale ani jednou mě nepřišla odpověď. Na koho se mám obrátit. Děkuji Zdeněk Zetek.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 28. Květen 2020 - 20:00

  Dotaz je za hranicí srozumitelnosti. Míníte to tak, že požadujete od SVJ informace k výstavbě výtahu, ale společenství neodpovídá na Vaše emaily?

  Na informace nepochybně máte právo podle § 1179 zákona č. 89/2012 Sb.. V první řadě je vhodné hledat v zápisech ze shromáždění co bylo rozhodnuto ohledně výtahu. Dále: Zjistěte ze stanov vašeho SVJ jakým způsobem se můžete obracet na společenství s požadavky na informace. Zda email je ve stanovách uvedený jako přípustný způsob komunikace.

  Nejprůkaznější je poslat dopis SVJ na adresu sídla, uvedenou v rejstříku (písemnost do vlastních rukou s doručenkou).

  Justitianus

  Vložil Usměrňovač (bez ověření), 28. Květen 2020 - 20:38

  „Nejprůkaznější je poslat dopis SVJ na adresu sídla, uvedenou v rejstříku (písemnost do vlastních rukou s doručenkou).“

  Je-li adresátem právnická osoba, je zasílání do vlastních rukou zbytečné a je doručeno zcela stejně, jako když se doručení do vlastních rukou nepožaduje. Podrobněji viz Poštovní podmínky dostupné na

  https://www.ceskaposta.cz/…2441/zps.pdf

  Pokud máte jiný názor, uveďte, v čem se doručení právnické osobě do vlastních rukou jen adresáta, do vlastních rukou a nikoli do vlastních rukou podle Poštovních podmínek liší.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".