Vyplacení podílu za okna

Vložil DT, 12. Únor 2008 - 14:57 ::

Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit, ve sporu který teď vedu se SVJ. Minulý rok v září jsem prodala byt, který spadal do SVJ. Ještě před prodejem jsme na společné schůzi odhlasovali, že se budou měnit dřevěná okna za plastová. Ten kdo si provede výměnu dříve tomu bude vyplacen podíl, který bude náležet na rozměrově stejný byt. Já jsem si výměnu provedla sama na vlastní náklady a předpokládala jsem, že mi bude vyplacen sjednaný podíl. SVJ podepsalo smlouvu s firmou na plastová okna ještě v době kdy jsem byla právoplatnou majitelkou bytu. Znalo tedy náklady na jednotlivý byt a mohlo podíl vyplatit, ale nevyplatilo. Potom jsem byt prodala a společenstvo vlastníků teď neví komu má vyplatit podíl za okna, jestli mě nebo novým majitelům, kteří ale byli upozorněni na to že si budem o tento podíl žádat a souhlasili s tím. Nedokáže nám pomoci ani právník. Najde se někdo kdo by mo mohl v této záležitosti poradit? Děkuji moc za pomoc.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 21:20

  Dobrý den, pokud je sjednáno vyrovnání za již dříve realizovanou a vlastníkem uhrazenou výměnu oken, pak se jistě tato částka váže k této jednotce. Vzhledem k tomu, že se FO-DZ při změně majitele nevypořádává, je na dohodě prodávajícího a kupujícího, aby tento kreditní stav uvážil při sjednání podmínek prodeje (ceny bytu) Svj, dle mého názoru, má vyplatit tuto částku právoplatnému současnému majiteli jednotky. s pozdravem, Petr Vávra

  Vložil Anonymous, 12. Únor 2008 - 20:02

  Nekončící seriál na stejné tema : „výměna oken a vyrovnání“. Proč to dělat jednoduše- dohodou, když je to horší složitě -každý jak chce !

  Pro vyjádření k vašemu „příběhu“ chybí více informací : jak byla hrazena okna, vyměńovaná společně na smlouvu SVJ – dodavatel ? Zcela z výběru dlouhodobých záloh na opravy ? z části pomocí mimořádného jednorázového příspěvku ? úvěrem ?

  k.kolar@centrum­.cz

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 12:52

  Dobrý den, Na okna se vybíralo do fondu opravav už dva roky před výměnou. Takže částka byla naspořena.

  Vložil Anonymous, 12. Únor 2008 - 20:09

  Paní neporadím ale jak jsem rád,že u nás ve SVJ si hradí výměnu oken každý sám… Kdo chce šetřit vymění, ze 24 bytů je vyměněno 15. A je to bez problému.JarekSVJ PS: měla si vyměnu oken zaúčtovat do ceny za byt.....

  Vložil Anonymous, 12. Únor 2008 - 23:47

  1 *

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".