Vypčtování za 2020

Vložil Lamková (bez ověření), 14. Květen 2021 - 12:31 ::

Hezké odpoledne! Maminka má byt v domě, kde bylo již před lety založeno SVJ. Již je 14.5. a neobdržela potvrzení o příjmu z pronájmu společných prostor ani vyúčtování topení, vody, společné elektřiny, etc… Byl s ohledem na covid změněn termín vyúčtování?

  • vyúčtování služeb
  • vyúčtování správy

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Ite Race L (bez ověření), 14. Květen 2021 - 18:39
  1. poptat se sousedů – členů SVJ – třeba se zrovna vyúčtování Vaší maminky někam zatoulalo: „Už jste dostali vyúčtování a potvrzení?“
  2. méně formální: zazvonit u člena výboru/více formální: zavolat v úředních hodinách na správcovskou firmu
  3. řešit písemně, R s doručenkou, k rukám správy SVJ i vedení SVJ
Vložil Qwerty, 14. Květen 2021 - 16:47

Paní Lamková, v lex covid byl posun vyúčtování za rok 2019. Za rok 2020 žádný posun vyúčtování nebyl i když je situace obdobná, ošetřovné, distanční výuka, karanténa atd. To jen na vysvětlenou. Co se týká potvrzení o příjmu z pronájmu společných prostor, tak Vaše maminka tento příjem musí zdaňovat? Většinou se jedná o malé příjmy a pro některé skupiny poplatníků ani nevznikne povinnost podat daňové přiznání. O kolik se asi jedná peněz za rok 2020 podle příjmů za předchozí roky? Zase neomlouvám skutečnost, že dosud potvrzení nebylo předáno, jen chci objasnit, že se asi vůči finančnímu úřadu nic nestane.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".