vymezené společné části domu - terasy

Vložil Anonymous, 21. Červen 2008 - 9:58 ::

Ráda bych znala přesnou definici toho, co se přesně hradí při rekonstrukci teras ze společného fondu a co si hradí uživatel, který vlastní terasu k výlučnému užívání. Pokud ke společným částem patří podlahy a stropy s výjimkou jejich povrchů, jak tento zákon aplikovat na terasy, zda jsou společnými částmi pouze konstrukce včetně hydroizolací nebo ke společným částem patří i dlažba terasy, neboť uvnitř jednotky dlažba ani podlahové krytiny nepatří také ke společným částem. A pokud toto není v zákoně přesně definováno, kdo o tomto určení rozhoduje a jakým poměrem hlasů. inspektorka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 23. Červen 2008 - 22:10

  Pokud to není upřesněno v Prohlášení vlastníka, aplikoval bych doslova ustanovení zákona. Balkon i terasy jsou spol. částí domu – nikoliv jen proto, že tvoří vodorovnou konstrukci domu (zpravidla), ale že jsou v ustanovení výslovně uvedeny. Do úvah, zda i jejich povrch k nim náleží, bych se nepouštěl. V jednoduchosti je síla.

  Odstrašující případ je uvedený na tomto portále pod tématem „Balkony + fasáda + zateplení“

  G.X.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".