Výměna výtahu a rozšíření o další patro

Vložil Sajava (bez ověření), 16. Únor 2020 - 0:25 ::

Dobrý den, měla bych následující dotaz. V panelovém domě kde jsem členem SVJ se má vyměňovat výtah a rozšiřovat o další patro které bylo dosud bez výtahu. Výtah je tudíž zkolaudován do 10 patra.. Samotná výměna výtahu by nebyl až takový problém ačkoliv není nezbytně nutná, nicméně nesouhlasíme s manželem s akcí 11.patro, protože bude financováno z fondu SVJ. Bude zahájeno stavební řízení tudíž by nás zajímalo jestli bude potřeba náš souhlas. Tedy 100 ,% hlasů. Ve stanovách není nikde nic krétně napsáno. Všeobecné se sem tam uvádí 75% hlasů… Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Únor 2020 - 15:37

  je považována jako výměna stávající věci. Ovšem úprava trasy výtahu je pořízení nové věci a měla by se zde uzavírat smlouva o výstavbě, zpracovat projekt a ten předložit SÚ k vydání rozhodnutí. Smlouvu o výstavbě musí schválit všichni vlastníci. Mohou se dohodnout, že úpravu povolí, ale náklady na pořízení ponesou pouze ti v jejichž prospěch byla tato úprava provedena.

  Vložil P_V (bez ověření), 17. Únor 2020 - 15:47

  Jak přesně stanovíte hranici mezi výměnou věci a novou věcí? To by se v domě nemohlo obnovovat téměř nic, pokud ta věc nahrazující starou bude mít nějaké funkce navíc.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 17. Únor 2020 - 15:44

  Výtah bude přece společná část domu,tak tu přestaň„tepovat“!

  Vložil Anonymoushjk (bez ověření), 16. Únor 2020 - 20:21

  Ja bych teďy zrušil stanici u vás na patře

  Vložil ik (bez ověření), 16. Únor 2020 - 11:23

  A co kdybyste s rodinou bydlela v tom 11. patře bez výtahu Vy? Taky byste nesouhlasila s tím, aby se v rámci rekonstrukce stávajícího výtahu jeho dojezd prodloužil do posledního patra, kde dosud nebyl, a kde jak předpokládám také bydlí lidé. Asi jste takový ten malý český človíček,který si vidí jen na špičku svého vlastního nosu.

  Vložil Dvořák (bez ověření), 16. Únor 2020 - 9:03

  Ačkoli to nesouvisí s Vaším dotazem, nedá mi to a zeptám se – a kterým směrem se bude rozšiřovat o další patro? Dolů nebo nahoru?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".