Výměna vodoměrů v nouzovém stavu

Vložil Penzista-ohrožený druh (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 9:47 ::

Příští týden nám mají měnit bytové vodoměry na TUV. Vzhledem k tomu, že jsme s manželkou již v penzi a tudíž patříme mezi „ohrožený druh“ vznáším na tomto fóru dotaz zda musím v nynějším nouzovém stavu vpustit do bytu „cizí řemeslníky“, kteří se mi neprokáží negativním testem a samozřejmě i průkazem totožnosti, z důvodu nahlášení na Hygienu, případě že se od nich nakazíme koronavirem. Děkuji všem za případné zkušenosti s tímto problémem.

Penzista

  • Koronavir

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Čtenář (bez ověření), 15. Listopad 2020 - 9:56

Chcete-li zcela vyloučit riziko, manželku během výměny vyvenčete, po výměně použijte ozonizér, teprve potom vpusťte manželku do bytu. Vhodný model ozonizéru Vám zde doporučí znalejší.

Vložil Hubert (bez ověření), 15. Listopad 2020 - 3:14

Zivot se nazastavil. Vodomery vymenujou protoze maji propadlou metrologii a predpokladam pak budete si stezovat ze nemate overene vodomery.

Prace planuje SVJ, ktere ma vsechny kontakty, nemusite delat jiz pomocnou straz SVJ.

V povinnostech mate umoznit vstup pro prace na spolecnych casti.

Manzelku po dobu praci dejte do loznice, vemte si rousku aby jste remeslniky nenakazil, remeslnici budou mit take rousku

a po odchodu radne vyvetrejte … nejaka alkoholova dezinfekce je doporucena jak na dychaci cesty, tak i na veci kterych se dotkli.

Vložil Čtenář (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:28

Průkaz totožnosti musí předložit a můžete si z průkazu ofotit nebo opsat údaje, jinak nejste povinen nikoho do svého obydlí pustit.

Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 9:52

prosím vás neblázněte! pokud někdo přijde k vám domů s rouškou či respirátorem na obličeji, vy je budete mít také, vymění vodoměr a odejdou, vy si s ním nebudete třást rukou ani se s ním objímat, po jeho odchodu můžete místo vydezinfikovat… vy spíš umřete na vyděšení než na covid.

a průkaz totožnosti? jste snad policajt?

Vložil Justitianus, 20. Říjen 2020 - 11:08

Radka2222 zde opět píše hlouposti, jako obvykle.

  • Podle § 1183 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb. platí, že vlastník jednotky se zdrží všeho, co brání údržbě, opravě, úpravě, přestavbě či jiné změně domu nebo pozemku, o nichž bylo řádně rozhodnuto; jsou-li prováděny uvnitř bytu nebo na společné části, která slouží výlučně k užívání vlastníka jednotky, umožní do nich přístup, pokud k tomu byl předem vyzván osobou odpovědnou za správu domu.

Vlastník bytu ovšem není povinen vpustit do svého bytu kohokoliv. Jestliže je u toho přítomen např. člen výboru, kterého vlastník bytu osobně zná, je to v pořádku. Ale u cizích neznámých řemeslníků může vlastník bytu požadovat, aby mu SVJ předem sdělilo osobní údaje osob, které mají provádět práce uvnitř bytu. A samozřejmě má právo zkontrolovat si (předložením občanského průkazu) zda ta osoba je oprávněna vstoupit.

Na tom požadavku není nic neobvyklého. A SVJ je povinno takovému požadavku vyhovět. Nebo bude muset člen výboru u toho být přítomen, aby se za cizího pracovníka zaručil.

Každodenně čteme o vetřelcích, kteří se vloudili do bytu seniora pod záminkou „opravy elektroměru“, „odečítání vodoměru“, „kontroly zabezpečení bytových dveří“ „slevy na pojištění bytu“ a podobně. Byly případy vykradení více bytů v době, kdy se v domě pohybovaly cizí osoby při provádění rozsáhlejších prací s přístupem do bytů (výměna radiátorů, vodoměrů, vodovodního potrubí, odpadního potrubí, oken).

Je-li vlastník ostražitý, nelze mu to vyčítat.

Justitianus

Vložil Čtenář (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 11:09

„Nebo bude muset člen výboru u toho být přítomen, aby se za cizího pracovníka zaručil.“

Záruku člena výboru nebrat. Člen výboru se odstěhuje a je po záruce. Kdo se zaručí za člena výboru?

Jedině průkaz totožnosti a ofotit nebo opsat si údaje. Solidní řemeslník s tím nemá problém.

Ani kurýr, poštovní doručovatel a dokonce ani policista (až na málo časté výjimky) nesmí vstoupit do obydlí. V nedávné právní úpravě bylo, že SVJ může vstoupit do obydlí. Z právní úpravy to bylo vypuštěno.

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:36

Jo jo to by šlo, ale co bude SVJ dělat s těmi , co jsou v karanténě nebo čekají na výsledky testu? Taky stačí roušky a dva metry a pak ihned do dalšího bytu.Neblázněte:-)

Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:41

snad píše, že je v karanténě? nepřekrucujte. pán je naprosto zdráv, jen vyplašený jak žňová hlídka.

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 11:30

A co když ten tazatel umí i číst?

https://www.novinky.cz/…ych-40339698#…

Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 11:44

to jako uzavřené zařízení, kde je spousta lidí srovnáváte s tím, když někdo bude „ve styku“ s člověkem s rouškou cca minutu (otevřít mu dveře dýl netrvá)? neblázněte proboha, stres oslabuje imunitu :-)

Vložil Jarda_, 20. Říjen 2020 - 9:58

Tak požadovat prokázání totožnosti vám nic nebrání, pokud osoba nebude mít průkazku firmy s osobním číslem (ten si můžete ofotit), klidně si ten OP vyžádejte (tady fotit jen se souhlasem osoby).

Ale v případě odmítnutí byste musel mít záznam na kameru, abyste se vyhnul případným sankcím. Pro tento účel jsem si pořídil akční kameru se skrytou montáží. Úřady totiž neuznávají pouhý audiozáznam, ale chtějí video záznam.

Hlavně když jste tak ohrožený, už máte aplikaci eRouška?

Vložil Čtenář (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:30

„akční kameru se skrytou montáží“

Můžete doporučit vhodný model?

Vložil Taky člen (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 12:10
Vložil Hubert (bez ověření), 15. Listopad 2020 - 3:22

Proc takovyto material voli formu vlastnictvi v SVJ

Pri takoveto paranoii bych asi volil neco mene konfliktniho, nejlepe s velkym pozemkem a minimalne 3 perimetry a samozrejme i kvalitni protivzdusnou obranou ( clovek nikdy nevi .. a bin Ládin by mohl povidat )

Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:20

požadovat cokoli jim nic nebrání, jen na lustraci občanky nemají právo, takže je může poslat dotyčný do patřičných míst. a k čemu by bylo natočené odmítnutí? a jakým sankcím? to, že vám řemeslník neukáže občanku, i když je předem samozřejmě svj ohlášen a výbor zajisté zná jeho totožnost, je důvodem odmítnutí výměny vodoměru? proboha vzpamatujte se.

a ještě dotaz, jak eRouška zabrání nakažení tazatele? v případě, že je tak vyplašený jak je, by ho jedině jeblo, když by mu chodily sms, že se setkal s nakaženým. ono to chce ne pravidlo tří R, ale čtyř. roušky, rozestupy, ruce, a ROZUM.

Vložil Jarda_, 20. Říjen 2020 - 11:48

Tak vy pouštíte do obydlí každého, kdo se odmítne legitimovat? Tak to vám gratuluji :-))

Když nebudu chtít, tak ho bez legitimace anebo jiného dokladu nepustím, nemám zakovou povinnost, myslím.

Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 12:03

mě postačí, když předem vím, že má přijít, a že mi ukáže služební průkaz. opravdu jsem ještě neměla nikdy potřebu vyžadovat po řemeslníkovi či jakékoliv jiné návštěvě občanský průkaz. buď si je objednávám sama, takže vím kdy a kdo má přijít, nebo nám svj oznámí kdo a kdy přijde a ten se legitimuje služebním průkazem. takže se mi nikdo ani neodmítl legitimovat, takže vaše dementní úvahy, že pustím každého, kdo se odmítne legitimovat, jsou výplody vaší fantazie.

ale tady se odbočilo od dotazu. pán chce vyžadovat nejen op, ale dokonce i testy. a jeho nadměrná vyplašenost není oprávněným důvodem k odmítnutí výměny.

Vložil AnonymousQwerty (bez ověření), 21. Říjen 2020 - 0:07

Vaše arogance neskutečná Radko, Nevíte náhodou proč se na jaře posunulo vyúčtování pro SVJ otazník Klára Dostálová se domnívala že se v březnu dělají odečte v bytových jednotkách, takže proto aby tam nechodili firmy dělat o odečet vodoměru tak to bylo zdůvodněno jestli si vzpomínáte Takže co tady vyřvává The o tom že je někdo vyplašený vyděšený apollu blázen jenom proto že nechce pouštět do bytu cizí lidi kteří obcházejí celý dům uvědomujete si že ty lidi obejdou možná několik bytových domů za den? Jaká opatření udělá SV aby mu tam nákazu ne zanesli A co vám je sakra do toho že ten člověk nechce onemocnět nejspíš jste mladá pitomá ženská která se domnívá že když je někdo důchodce tak netouží po ničem jiném než skončit Na ventilátoru už laskavě s klepněte Káčo jedna pitomá

Vložil Bedřich2 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:39

Víte o tom případu, kdy důchodkyně pustila do bytu nějakého údajného řemeslníka, který měl v danou dobu podle informací SVJ provádět nějaké práce ve více bytech, ale jednalo se o zloděje který dotyčnou zavraždil? A to jí ani nepomohlo, že byla nadmíru opatrná a pustila ho do bytu až po telefonickém dotazu u své dcery.

Vložil radka2222 (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:45

ano? a můžete sdělit kdy přesně a kde se to stalo?

Vložil Macegriffin (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 19:41

také by mě zajímalo, kde se to stalo. Tedy já jsem tak rád, že jsme výměnu stihli udělat v červenci. :-D

Vložil Čtenář (bez ověření), 20. Říjen 2020 - 10:34

„to, že vám řemeslník neukáže občanku, … je důvodem odmítnutí výměny vodoměru?“

Ano, přesně tak. Přesněji, není to důvodem odmítnutí výměny vodoměru, je to důvodem odmítnutí puštění do obydlí. Vodoměr může vyměnit na vstupu trubky do bytu ve společných prostorách bez prokazování totožnosti.

Pustíte mě do Vašeho obydlí, Radko2222? Budu tvrdit, že kontroluji či vyměňuji vodoměr. Tak vidíte.

Slušný řemeslník se prokáže sám bez vyzvání.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".