Výměna vodoměrů

Vložil Anonymous, 21. Květen 2007 - 12:59 ::

Dobrý den, na společné schůzi vlastníků jsme se dohodli, že při ukončené životnosti vodoměrů provedeme výměnu přívodního potrubí k vodoměrům a tuto akci budeme hradit z fondu oprav. Co bude za vodoměrem si bude hradit každý vlastník sám. Jeden vlastník se ozval a pořídil si právní rozbor z bytového družstva, které nám vede správu a účetnictví, že se to dle stanov nesmí hradit z fondu oprav, ale musí si to každý vlastník hradit sám a pouze výměna vodomněru má být hrazena z fondu oprav. Myslíte, opravdu není možno celou rekonstrukci od stoupačak k vodoměru hradit z fondu oprav. Jedná se cca o 1m trubek a uzávírací kohout. Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 21. Květen 2007 - 22:53

  Není logické, aby přívod. potrubí vody od stoupačky s osazeným uzavíracím ventilem nebylo hrazeno z FO a výměna vodoměrů ano. Které části rozvodů vody jsou jako společné části domu, by mělo být určeno v „Prohlášení vlastníka“. Rozdílné jsou názory na vlastnictví vodoměrů a úhradu nákladů spojených s jejich výměnou. Z logiky účelu ke kterému bytové vodoměry slouží, ale i pro lepší možnost jejich kontroly jsem názoru, že by hranice společných částí rozvodů SV a TUV měla končit až za vodoměry a tak to definovat v „Prohlášení“. Následně by to bylo ošetřeno i ve stanovách.

  Vložil Anonymous, 23. Květen 2007 - 0:06

  Přesně tak – mělo by záležet na prohlášeníí vlastníka – konkrétně na vymezení společných části domu. Pokud tyto společné části nejsou definovány jednoznačeně, pak se výklad bude lišit člověk od člověka a v tomto případě těžko radit.

  Určitě je dobré mít do budoucnosti vymezení společných částí co nejpřesnější a nejjednoznačnější, aby se předešlo takovým sporům. Jinak souhlasím i s tím, že je vhodné mít společné přívodní potrbubí včetně vodoměrů. Zaprvé vodoměr slouží všem, protože se podle něj poměrově rozúčtovává voda mezi všechny vlastníky. Pokud by jeden vodoměr chyběl, tak by rozúčtování podle vodoměrů nebylo možné provést. Stejně tak na přívodním potrubí včetně vodoměru je obecný zájem všech vlastníků, aby vlastník jednotky do něj svévolně nijak nezasahoval.

  Vložil Anonymous (bez ověření), 23. Duben 2008 - 14:49

  Vážený pane,

  škoda, že jste se nepodepsat. To je přesně ono, poměrový vodoměr slouží všem, přesně z důvodů, které uvádíte. Ono vůbec, jak to tu pozoruji, je v domě vše společné až na velmi omezenou vyjmenovanou část (s trochou nadsázky se jedná o „vzduch“ v jednotce), i když někteří vlastníci jsou jiného názoru.

  KarelJ

  Vložil Anonymous (bez ověření), 23. Duben 2008 - 14:06

  Dobrý den, jsme Společenství vlastníků a v lednu nám prováděl správce výměnu vodoměrů. Jeden vlastník odmítá částku zaplatit (nehradíme z fondu oprav) s tím, že chce staré vodoměry zpět a to ocejchované, protože ještě byly funkční a dají se použít. Podle mého soudu – mohl hned při výměně požádat o vrácení těch starých. Teď jsme mu nabídli dva vodoměry – funkční – jiné značky, ale vlastník chce aby byly cejchované. Má vůbec právo tohle požadovat?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".