Výměna stoupaček v době pandemie

Vložil Jana M. (bez ověření), 29. Březen 2020 - 9:57 ::

Dobrý den,

mám dotaz ohledně rekonstrukcí v době koronaviru. Měla u nás probíhat rekonstrukce stoupaček. Je odložena do 20.4. Pokud bude správce trvat na zahájení prací od 20.4. i v situaci, kdy stále bude v ČR velké riziko nákazy, řízené karantény atd. mohu v takovém případě legálně zabránit vstupu dělníků do bytu, případně do celého vchodu? Ve vedlejším vchodě rekonstrukce dodělávali ještě dva týdny zpět, dělníci si samozřejmě vykuřovali bez roušek, po domě nošení také nedbali. Nepovažuji v době takové pandemie, nouzového stavu a karantén za moudré se pouštět do výměny stoupaček. Nikdy nevíme, zda se můžeme nakazit a pak budu bez vody a s rozbitým bytem?

Je tedy možné v této době odmítnout vpustit do bytu řemeslníky, případně zabránit/posunout celou rekonstrukci na dobu, kdy bude situace stabilizovaná?

Děkuji J.

  • Koronavir

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil . (bez ověření), 29. Březen 2020 - 14:22

To opravdu nejde odložit? To je hazdard!

Vložil JarekSVJ, 29. Březen 2020 - 12:40

Jano nyní je vše o normálním selském rozumu… velké riziko bude minimálně cca 6 – 8 týdnů… na druhou stranu akce je nasmlouvaná dlouho dopředu a určitě schválená i shromážděním a pokud pracovníci co budou provádět výměnu stoupaček budou mít roušky a vy budete dezinfikovat … víš Jano tenhle průser s korenem bude trvat měsíce a pouze hloupý člověk si myslí, že to co bylo před pandémii bude to samé i po ní… Je dbát aby dělníci nosili roušky a minimálně byli v bytě, zažil jsem několik výměn stoupaček … Jano není konec světa… zatím…

Vložil Lenka97638 (bez ověření), 29. Říjen 2020 - 8:08

Odpověď pana Jarka je odpověď typického kapitalisty, který dává peníze na první místo. My řešíme nyní úplně stejnou situaci, budou se u nás dělat bytová jádra cca 14 dnů. Katastrofa. Jsem přesvědčená, že minimálně jeden dělník k nám do baráku zavleče Covid. V takové chvíli se z domu stane pevnost a stejně se rekonstrukce zastaví. Navíc se budeme muset všichni nepříjemně testovat, protože logicky 20 dělníků se dostane do styku a nájemníky vždy a pak to je jako řetězová reakce. Myslím si, že v této době by se takové akce vůbec konat neměly, výjimku mají samozřejmě neodkladné záležitosti jako kdyby spadla střecha například. Covid je vyšší moc. Takže by to zastavit zcela jistě šlo. Nám se to podařilo zastavit skrz hygienu která to okamžitě stopla a dala nám za pravdu. Takže pane Jarku ať se nenakazite, pak vás totiž nemusí zachránit ani ty peníze. Lenka

Vložil ik (bez ověření), 29. Říjen 2020 - 10:36

Paní Lenko, jak píše pan Jarek výměna stoupaček, je-li k nim přístup (což u starších domů je – většinou šachta na WC) je provedena poměrně rychle. Před lety jsme to v našem domě prováděli, dokonce 3 týdny před Vánocemi a šlo to rychle. Já řemeslníka pouze pustila na WC a samozřejmě jsem za ním nestála jak četník. Měl to za chvíli hotovo. Problém ovšem opravdu nastává, když si v rámci rekonstrukce bytu vlastník volný přístup ke stoupačkám zazdí. Ale to je pak jeho problém.

Vložil Jana M. (bez ověření), 29. Březen 2020 - 13:10

Děkuji za komentář. Nicméně jak píšete, tak dle selského rozumu mi to smysl právě v téhle situaci moc nedává. Jak chcete omezit přístup řemeslníků na minimum, když v některých bytech bude nutné hodně bourat a práce na uvedení do původního stavu zaberou i týden až dva. Do toho máme doma dítě, které nesmí do školy a od zaměstnavatele nařízenou práci z domova. Vy byste do toho v této situaci chtěl jít?

J.

Vložil ik (bez ověření), 29. Říjen 2020 - 10:41

jestliže je ke stupačkám přístup (např. u starších domů je přístup z WC), není to problém. Jak jsem již napsala paní Lence, jestliže si někdo v rámci rekonstrukce přístup zazdil, pak to problém bude, ale to je problém vlastníka, protože měl rekonstrukci provést takovým způsobem, aby přístup ke stupačkám zachoval. Je-li přístup ke stupačkám, pak to je hotové poměrně rychle – to je má zkušenost z doby, kdy jsme výměnu prováděli u nás. Jinak Váš výbor zřejmě rozumně zajistil odložení na jaro. Všichni musíme doufat, že do té doby se situace zlepší.

Vložil JarekSVJ, 29. Březen 2020 - 14:48

Jano neznám technické podmínky výměny stoupaček ve vašem domě … v našem je to práce cca řádově v desítkám minut na byt , nerozumím tomu vašemu uvedení do původního stavu za týden i dva… výměna stoupaček je skládačka a pokud se něco musí v bytě bourat tak je to z důvodu špatných stavebních úprav vlastníků v jednotlivých bytech… Pokud jsou vaše stoupačky funkční a měníte je preventivně – počkejte až po korona blázinci ale kdy skončí a jak na tom budou jednotlivé firmy to asi neví nikdo. Pokud stoupačky měníte již z důvodu nějakých problémů tak nic neodkládejte. Ale asi sama nezměníte rozhodnutí shromáždění…

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".