Výměna sklepů za část Nebytu

Vložil Levandulie, 25. Květen 2017 - 22:24 ::

Dobrý den! Máme možnost nabídnout sousedům sklepní prostory nebytového prostoru, který jsme v domě zakoupili…Protože sklepy nemají všichni a ty, co jsou, jsou roztroušeny do dvou sektorů, by bylo dobré tyto dát do jedné místnosti, byly by o něco málo větší a místo 8 sklepů by bylo sklepů 12 nebo 10… Jde nám pouze o výměnu za stejnou výměru… Lze to udělat? Musí SVJ všichni souhlasit? A co bude nutné legislativně udělat? Abysme neměli problém s Katastrem… Nebudeme muset SVJ tu část prodat a oni nám taky? To by se hodně zkomplikovalo…

Děkuji, jestli se tu najde odpověd… Levandulie

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 26. Květen 2017 - 16:51

  na společných částech domu a změny způsobu užívání je třeba požádat stavební úřad o vydání rozhodnutí a toto včetně geometrického plánu a smlouvy o změně vlastníků pak předložit katastrálnímu úřadu k zapsání změn. Smlouvy musí být podepsané všemi dotčenými a to ověřeným podpisem na jednom paré. Bez odborné konzultace konkrétních skutečností bych se do toho nepouštěl.

  Vložil Levandulie, 26. Květen 2017 - 20:59

  Velmi děkuji…Konečně vím,jak na to…Hrozilo, že budeme muset koupit a prodat, ale to SVJ nemůže…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".