Výměna sklepů mezi dvěmi bytovými jednotkami SVJ.

Vložil Stenly (bez ověření), 7. Červenec 2020 - 0:56 ::

Dobrý den. Jsem vlastníkem dvou bytových jednotek v jednom SVJ. Každá bytová jednotka má v prohlášení vlastníka (PV) zapsán i různě velký sklep. Z kapacitních důvodů mám zájem provést výměnu sklepů mezi těmito bytovými jednotkami. Jak mám správně postupovat? Lze provést změnu prohlášení vlastníka pouze na katastrálním úřadu, nebo je nutno tuto změnu předtím odsouhlasit na shromáždění SVJ? Všichni ostatní nájemníci nebudou touto změnou majetkoprávně ovlivněni, nedojde vůbec ke změně jejich členských podílů. Děkuji za Vaší odpověď. Stenly.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Výměna sklepů mezi dvěmi bytovými jednotkami SVJ. (bez ověření), 7. Červenec 2020 - 8:30

  Viz § 1169 občz

  Vložil Jarda_, 14. Červenec 2020 - 3:38

  Rozumím tomu správně, že se prvně dohodnou oba (dotčení) majitelé sklepů (v tomto případě možno vynechat, když vlastník obou sklepů je jeden) a následně si to nechají podepsat od >50% podílníků SVJ tj. včetně sebe?

  Co dál, pak musí vypracovat dodatek PV anebo celé nové PV? A s těmi podpisy na KN?

  Vložil VN (bez ověření), 7. Červenec 2020 - 7:48

  včetně konkrétní sklepní kóje. A toto nelze samovolně měnit. Jiná věc ovšem nastane , pokud uděláte se sousedem dohodu per huba. On se nastěhuje do vašeho sklepa , vy do jeho. Nicméně pokud jeden z vás bude svůj byt prodávat , tato dohoda končí..

  Vložil Petr, 7. Červenec 2020 - 17:26

  Přesnější rada by byla, pokud byste citoval z Prohlášení. Pokud jde o změnu Prohlášení, poznamenávám, že my např. máme v Prohlášení (z doby privatisace od městské části) jméno správní firmy a to, že voda se rozpočítává dle počtu osob. Já bych se optal Katastrálního úřadu. Myslím, že často došlo v SVJ ke změnám, které by měly bývaly být promítnuty do Prohlášení.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 7. Červenec 2020 - 17:37

  Přestaňte tu řešit „coby kdyby“, držte se litery zákona tj. § 169 odst.2 a nemusíte se na triviální věci, „optat na žádném KÚ“.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".