Výměna plynových stoupaček v panelovém domě

Vložil Anonymous, 29. Červen 2010 - 21:33 ::

Dobrý den, Prosím o radu. V panelovém domě (7 pater) budeme měnit stávající plynové stoupačky za nové (schema rozvodů bude totožné). Je třeba mít stavební povolení ? Souhlas dodavatele plynu ? Je nutná projektová dokumentace ? (k dispozici je původní originální dokumentace, včetně výkresů). Děkuji za případné rady a zkušenosti.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil vladislav, 30. Červen 2010 - 7:57

  Kdo vám nařídil(?)výměnu plynových stoupaček?Proč výměnu chcete realizovat?Byl zjištěn únik plynu z potrubí?Máte vyjádření od plynařů? Vaše otázka je málo konkretní,určitě vysvětlete,teprve potom je možný komentář.

  Vložil Anonymous, 30. Červen 2010 - 12:43

  Dobrý den,

  Děkuji za rychlou reakci. Stoupačky jsou v původním stavu tj. cca 30 let staré a při poslední revizi plynu nám bylo doporučeno revizním technikem kompletní výměnu vedení. Tedy výměnu nám nikdo nenařídil, plynové vedení není zatím v havarijním stavu, ale pomalu se k němu blíží.Výměna stoupaček již byla v domě jednomyslně odsouhlasena. Nyní se pokouším dohledat, co vše je nutné zařídit (povolení, razítka atd.). Budu ráda za veškeré rady, připomínky.

  Vložil Votočka, 2. Červenec 2010 - 10:48

  Za předpokladu, že výměnu těchto stoupaček bude provádět odborná firma bývá standartní součástí smlouvy o díle, že zhotovitel si zajistí všechna potřebná povolení, revize apod. Vy jako objednavatel mu za to pochopitelně zaplatíte.

  Jinak na Vaší otázku by měl bezproblémově obratem odpovědět odbor výstavby (stavební úřad) na místně příslušné radnici.

  Votočka

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".