výměna plynových stoupaček

Vložil okarf@volny.cz (bez ověření), 12. Září 2012 - 12:47 ::

Bydlím v panelovém domě, kde se odsouhlasila výměna plynových stoupaček, včera byla o tom informační schůzka, kde nám bylo řečeno, že výměna stoupaček v 10podlažním domě potrvá týden, tudíž týden budou lidé bez plynu a možnosti vaření, dále že bude odstaven wc, protože nové měděné trubky nelze ohýbat a nakonec, ze tyto nové plynové vedené bude vloženo fo stávajících starých trubek. Může někdo napsat, jak to probíhá jinde, já po včerejších informacích mám o tom divný pocit. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Krobot (bez ověření), 13. Září 2012 - 17:24

  pak bych si zjistil dodavatele a u něj ověřil jaká je skutečná potřebná doba na odstavení WC. Kdyby potvrdil týden u vlastnického bydlení bych vedení SVJ oznámil, že rekonstrukci neumožním. U nájemního bych na tuto dobu požadoval náhradní bydlení. U vaření plynem je taková doby odstávky reálná, ale zde se to dá řešit elektrickým jednoplotýnkovým vařičem.

  Vložil Jandus (bez ověření), 13. Září 2012 - 6:45

  Od vkládání měděných stoupaček do železného potrubí se leckde opouští, protože mezi mědí a železem vzniká el. článek, který způsobuje korozi. Ověřte si, prosím, tuto informaci. Renomovaná firma by to už takto neměla dělat.

  Vložil Anonymouss (bez ověření), 12. Září 2012 - 14:13

  Různě. Může probíhat chaoticky i docela logicky. Probíhá tak, jak se domluví nějaký zástupce domu nebo majitel domu (ten kde výměnu zařizuje) s firmou, která výměnu dělá. Nicméně, aby výměna v 10. patře trvala týden je nepravděpodobné. To je přímo nemožné, protože stoupačky se nemění po patrech, ale ve všech patrech najednou. Proto se jmenují stoupačky. Pokud se potrubí mění po patrech tak pak to nejsou stoupačky. Asi máte špatné informace.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".