Výměna oken

Vložil Jerry (bez ověření), 12. Únor 2024 - 13:27 ::

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem zdali už někdo neřešil stejný problém. Máme možnost dostat dotaci na novou fasádu/střechu/ok­na. Okna o ty se jedná. Chtěli bychom navrhnout členům SVJ výměnu oken (dvojsklo) za nové okna (trojsklo) na které je celkem velká dotace. V prohlášení vlastníka máme že vnitřní strana patří majiteli BJ a vnější strana SVJ. Advokátní kanceláří mi bylo řečeno že je to takto špatně a neuznané, ale ze už to několikrát řešili soudně a bylo uznáno v tomto případě ze okna patří k fasádě tedy SVJ. Chtěli bychom aby došlo k výměně oken za trojskla úplně všude. Ve stanovách máme ze když bude víc jak 50% ze 100% vlastníků pro je to bráno jako odsouhlaseno. Tedy můžeme nějak donutit lidi aby si nechala vyměnit okna za nové a nebo ať si je nemění, ale zase nám jde o to aby ty kteří se neúčastní neremcali ze zbylých 25% které nepokryje dotace se bude hradit z fondu SVJ. Děkuji za odpovědi/rady

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil MartinII, 12. Únor 2024 - 14:00

  „V prohlášení máme že vnitřní strana patří majiteli BJ a vnější strana SVJ. Advokátem bylo řečeno že je to takto špatně a neuznané, ale ze už to několikrát řešili soudně a bylo uznáno v tomto případě ze okna patří k fasádě tedy SVJ. Chtěli bychom aby došlo k výměně oken za trojskla úplně všude“.

  • – – – – – – – –

  Raději nepište nic o fondu SVJ, protože to snad žádný fond (pokud myslíte ten tzv. fond oprav) přísně účetně nemá. Mohl byste být některými za použití „fond oprav“ kritizován.

  Co advokáti řešili ? Námitky vlastníků nebo to, že kvůli dotacím bylo nutno poskytnout znění Prohlášení a dotace nebyla poskytnuta ?

  Dotaz:

  Komu by po výměně za trojskla patřilo dle Prohlášení to střední sklo ?

  Vložil Jerry (bez ověření), 12. Únor 2024 - 15:22

  Dobrý den, co myslíte tím “přísně”? S advokátkou jsem řešil právě dotaz komu okna patří zdali vlastníkovi BJ nebo SVJ. Když jsem dodal prohlášení vlastníka které je právě špatně sepsané (podle AK) bylo mi řečeno že už tato AK toto prohlášení několikrát řešila u soudu (ne v našem případě) a že vždy soud uznal že je špatně sepsané a že okna přidělil k fasádě takže pod správu SVJ. Kdybych se tedy měl opírat o to že bychom měli pod správou i okna, tak by mohlo shromáždění rozhodovat o tom zdali se vymění okna všude nebo ne. Pokud se tedy nepletu, samozřejmě neříkám že má verze je správně.

  Vložil MartinII, 12. Únor 2024 - 18:47

  Řešíte dotaci kvůli tomu

  • zda bude poskytnuta při různém typu vlastnictví skel oken,
  • nebo zda o tom může hlasovat shromáždění všech vlastníků bytů ?

  Nejste (dle zdejší diskuse) jediní kdo mají dle Prohlášení

  • vnější skla jako společné části (ve správě právnická osoby SVJ dle § 1160, § 1180, § 1189 a NV 366/3013 Sb., § 4 až 6)
  • a vnitřní skla mimo správu SVJ.
  Vložil Prohlášení (bez ověření), 13. Únor 2024 - 19:05

  Takto uvedená okna – prohlášení je v tomto bodě neplatné a okna patří SVJ můžete je měnit všechny z FO :-))))) ono je to rychleji napsáno než z příspěv......

  Vložil . (bez ověření), 13. Únor 2024 - 21:36

  v žádném případě nepatří svj, jsou společnou částí domu.

  Vložil bez ověření (bez ověření), 15. Únor 2024 - 9:15

  Pan hnidopich je teď chytrý, proč neodpověděl dřív ohledně oken? Kdo vlastní společnou část domu a kdo o ni rozhoduje? Společenství vlastníků – SVJ. To je spolek všech vlastníků dohromady, který vlastní v tomto případě všechna okna v domě, protože nějaký jiný hnidopich se tu třeba řídil radou pana Lakeho – Justina, že v prohlášení musí být uvedeno vše podrobně, tedy vnější okna, vnitřní okna, kličky, atd. Někteří chytrolíni co sem chodí nakukovat, nepoužijí svůj mozek. Už tu bylo psáno, že jedna advokátka použila uvedení Lakeho -Justina, že vlastníci bytů vlastní pouze prázdný vzduch.

  Vložil Síla. (bez ověření), 15. Únor 2024 - 10:03

  „Společenství vlastníků – SVJ. To je spolek všech vlastníků dohromady, který vlastní v tomto případě všechna okna v domě“ (Vložil bez ověření (bez ověření), 15. Únor 2024 – 9:15)

  To je docela síla, pane. Tohle se tu často nevidí. Zajděte si do sauny nebo na procházku a zkuste to znovu.

  Vložil , (bez ověření), 15. Únor 2024 - 9:22

  Neříkejte, že vlastníte byt a jste členem svj. Když se podíváte do katastru, tak uvidíte, že tam máte napsanou jednotku a podíl na domě. SVJ není spolek všech vlastníků dohromady, svj je právnická osoba a vlastníci bytů jsou členy svj. Společenství vlastníků nevlastní žádná okna ani o jejich výměně a údržbě nerozhoduje. Plete si pojmy a dojmy a jste úplně mimo mísu. Ničemu nerozumíte, akorát blbě kecáte.

  Vložil Prohlášeno (bez ověření), 13. Únor 2024 - 19:12

  26 Cdo 413/2013

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".