Výměna měřicích přístrojů na vodu

Vložil miki58, 23. Září 2010 - 7:27 ::

Výbor SVJ navrhnul výměnu měřicích přístrojů na teplou a studenou vodu v bytech. Toto bude projednáno a schváleno na shromáždění. Otázky:

 • je povinen si hradit výměnu MP vlastník bytu ?
 • za jak dlouho je dle zákona nutná výměna MP na vodu ?

Děkuji za odpovědi

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 23. Září 2010 - 8:39

  Co se týče první otázky, výměnu hradí vlastník měřidla, je tedy nutno prostudovat Prohlášení vlastníka, co říká o vodoměrech.

  Na druhou otázku jsem odpověděla zde:

  http://www.portalsvj.cz/…omeru-na-tuv#…

  Montáž musí provést firma s osvědčením:

  http://www.portalsvj.cz/…tba-vodomeru#…

  Vložil miki58, 23. Září 2010 - 9:37

  Můžete mi prosím sdělit, kde mám hledat „Prohlášení vlastníka“ ? Má je k dispozici pouze výbor SVJ ? Stanovy máme, ty jsem prostudoval, ale o vodoměrech tam není ani slovo. Děkuji

  Vložil HT (bez ověření), 23. Září 2010 - 11:29

  Z vlastní zkušenosti uvádím: Prohlášení vlastníka je v katastru. Může se stát, že se prohlášení časem doplní dodatečně např.o pravidla přispívání na služby, zásady vyúčtování služeb, způsobu úklidu domu atd. Doplněk musí být samozřejmě schválen schůzi. Tento doplněk katastr nevloží k původnímu prohlášení. Katastr žádná pravidla chodu společenství nezajímjí. Prozíravé společenství tento ovšem svůj případný doplněk vloží do rejstříku k ostatním dokumentům společenství. Běžně má mít prohlášení i s případnými pravidly k dispozici také statutární zástupce a může být založené v dokladech u správce, aby každý zájemce měl možnost do něj nahlížet. Tak to funguje u nás.

  Možná v případnem doplňku nebude nic o vodoměrech, pro vodoměry platí nějaký zákon nebo co. O tom se ale na portálu někde už psalo. To neznám přesně, tak to nebudu rozebírat. Hana

  Vložil PeDuPles (bez ověření), 23. Září 2010 - 9:59

  Nabeton lze říci, že Prohlášení vlastníka je na Katastru nemovitostí. Pokud ho nemá výbor nebo výbor nekomunikuje a odmítá se podělit, doporučuji na KN zajít a nechat si ho předložit, případně nakopírovat (je to dost drahé, ale stojí to za to).

  Určitým vodítkem by mohla být i kupní smlouva na byt (Smlouva o převodu vlastnictví jednotky), kde je popis příslušenství a popis vybavení bytu povinnou součástí a většinou se z Prohlášení opisuje. Nedostanou se do ní ale případné změny proběhlé po jejím podpisu.

  Ve Stanovách není pro existenci zmínky o vodoměrech žádný logický důvod.

  Vložil Jana1, 23. Září 2010 - 9:43

  Tak si doplňte stanovy o usnesení, které evidentně schází. Jana1

  Vložil Jana1, 23. Září 2010 - 8:26

  Odpověď, kdo platí hledejte ve stanovách SVJ.

  Studená voda – 6 let. Teplá 4 roky ? To nevím přesně, ale když budete chtít, tak vyhledám.

  Jana1

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".