Výhru v loterii musím oznámit

Vložil Anonymous, 18. Duben 2022 - 8:35 ::

Tady

https://zpravy.aktualne.cz/…2931efe6dff/

se píše, že o své výhře v loterii musím říct své staré. Podle jakého § ? Platí to i o jiných příjmech (výdělek, důchod, nájemné, dar, dědictví, sociální dávky ad.)?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Eleonora Otýlie Potůčková Bubeníčková (bez ověření), 30. Duben 2022 - 8:46

  Není zde žádný celostátně platný předpis, který by Vám ukládat výhru v loterii komukoliv oznámit. Výhru dostanete už zdaněnou, takže zde není ani žádná daňová povinnost.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 30. Duben 2022 - 9:15
  1. otázka zněla, zda musí manželce výhru oznámit. jelikož se jedná o sjm, výhra patří i manželce, takže by měl výhru oznámit. pokud neoznámí a manželka na to přijde, může se soudit (s vysokou pravděpodobností úspěchu) a příslušnou část výhry
  2. od 2020 jsou dost změny ve zdanění výher, ne všechny jsou „vyrovnány“ srážkovou daní, z některých výher musí příjemce odvést daň sám. jde o to, čemu říkáte „loterie“
  Vložil Kare (bez ověření), 18. Duben 2022 - 23:30

  Odpoved je SJM: Spolecne jmeni manzelu.

  Do SJM patří majetek nabytý některým z manželů nebo jimi oběma společně za trvání manželství a závazky, které některému z manželů nebo oběma manželům společně vznikly za trvání manželství.

  Vložil Eleonora Otýlie Potůčková Bubeníčková (bez ověření), 21. Duben 2022 - 20:45

  Pane Kare,

  z jakého přesně ustanovení o SJM plyne povinnost oznamovat nabytí majetku?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".