Výbor společenství rozhodl o možnosti využití hlasování členů společenství (vlastníků) formou per rollam

Vložil Petr Novák (bez ověření), 4. Březen 2021 - 9:21 ::

Dobrý den, v našem svj se výbor společenství rozhodl o možnosti využití hlasování členů společenství (vlastníků) formou per rollam.

Mně zajimá jestli to samotné rozhodnutí výboru musí mít výbor zdokumentované? Tedy v písemné formě a jaká ta forma musí být? Musel výbor hlasovat? Jestli použít nebo nepoužít? Popřípadě na základě čeho tedy rozhodnul o hlasování per rollam? Pokud je výbor 8člený, mohl se rozhodnout jen předseda výboru?

Moc děkuji za radu. Petr

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 4. Březen 2021 - 19:01
  • Petr Novák napsal: „… v našem svj se výbor společenství rozhodl o možnosti využití hlasování členů společenství (vlastníků) formou per rollam“.

  Toto tvrzení je nesprávné. Výbor o ničem nerozhodl! Takže celý úvodní dotaz je nesmyslný. On už to zde napsal Pavel II.

  (1) Jestliže v SVJ tazatele je hlasování per rollam umožněno ve stanovách, pak výbor se prostě řídí stanovami. Nemá o čem rozhodovat.

  (2) Jestliže v SVJ tazatele není hlasování per rollam umožněno ve stanovách, pak je umožněno zákonem č. 191/2020 Sb.. Výbor se prostě řídí tímto zákonem. Nemá o čem rozhodovat.

  (3) Hlasování per rollam proběhne podle § 2011 až § 2014 zákona č. 89/2012 Sb.. Ani o tom nemá výbor co rozhodovat!

  Členové výboru ztrácejí čas zbytečnostmi. A pan Novák se na tyto zbytečnosti dotazuje. Pane Nováku, buďte ubezpečen, že váš výbor o ničem nerozhodl. Je tedy zbytečné dumat nad tím, zda měli rozhodnout písemně o ničem, zda měli o tom „ničem“ hlasovat a zda má existovat zápis z jednání výboru o ničem.

  Justitianus

  Vložil us (bez ověření), 4. Březen 2021 - 22:17

  On už to zde napsal Pavel II

  kde?

  Vložil Jan77 (bez ověření), 4. Březen 2021 - 17:13

  Bylo by vhodné vyjasnit, co se míní „rozhodl o možnosti využití hlasování členů společenství (vlastníků) formou per rollam“

  Jde o vyhlášení hlasování?

  Neboť o pouhé možnosti nerozhoduje výbor; hlasovat per rollam je možné/nemožné podle stanov a/nebo dle zákona. Aktuálně platí „Zákon o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2…“ a hlasovat per rollam je možné i pokud to není zakotveno ve stanovách.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 4. Březen 2021 - 15:30

  Pane Nováku, podívejte se do stanov, zda je tam povinnost výboru vyhotovovat ze svého jednání zápisy. Pokud tam tato povinnost není, stačí, když bude výbor rozhodovat „per huba“. A jeho předseda zastupuje výbor. Pak se možná zdánlivě jeví, že rozhoduje pouze on. Jak to bylo, tažte se členů výboru. Máte jich 8.

  Důležité je, co bude pořadem hlasování mimo schůzi shromáždění, ještě důležitější pak, zda se vlastníci vyjádří v dostatečném poč­tu.

  Samo per rollam nikoho nemůže poškodit, neboť se výsledek počítá nikoliv z hlasů přítomných na fyzické schůzi, ale ze všech hlasů vlastníků.

  Vložil Výbor (bez ověření), 4. Březen 2021 - 11:58

  Máte pravdu, rozhodnutí musí být zdokumentované, ověřené notářem. Členové výboru mohou hlasovat jen při předložení potvrzení, které není starší 24 hodin, že jsou covid negativní. Samotné jednání výboru se může uskutečnit pouze v počtu 2 osob, protože je PES 5.

  Vložil Hradil (bez ověření), 4. Březen 2021 - 15:58

  „jednání výboru se může uskutečnit pouze v počtu 2 osob“

  Pane Výbore,

  máte sice pravdu, ale opomenul jste několik podstatných okolností: Oba členové výboru si musí před jednáním vydesinfikovat ruce, musí mít respirátory bez výdechového ventilu nejméně předepsané třídy, musí dodržovat vzdálenost nejméně dva metry, a to vše za předpokladu, že prokáží, že se jedná o nutné úřední jednání.

  Je možné, že jsem na něco zapomněl. Pro zájemce sem zdarma dám odkaz na plné znění účinného vládního nařízení.

  Vložil Výbor (bez ověření), 4. Březen 2021 - 17:27

  Pane Hradile, děkuji za doplnění.

  Není mi jasné proč sem chcete dávat odkaz na vládní nařízení. To je již několik dní staré a hodí se tak nejvýše pro historiky, kteří budou zkoumat covidovou éru let 2020 až ???????. Současnými zdroji práva jsou tiskové konference vlády, twittery hlavních covidových ministrů a nálezy Ústavního soudu. Pokud budete sledovat tyto zdroje, tak získáte základní informace o českém covidovém právu.

  Vložil * (bez ověření), 4. Březen 2021 - 12:03

  Výbor, dávám vám velikánské plus.

  Vložil * (bez ověření), 4. Březen 2021 - 10:01

  Člověče, vy máte starosti. V současné situaci se shromáždění konat nemůže a hlasuje se per rollam.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".