Výběr správcovské firmy

Vložil vosátko, 13. Květen 2011 - 15:38 ::

Dobrý den,

prosím o radu:
Kdo volí správce – výbor nebo shromáždění, při platnosti vzorových stanov ?

Předem děkuji za odpověď.

vosatko

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil karelh, 13. Květen 2011 - 16:58

  A četl jste je? Jinak odpověď je zde: Čl. V

  Zajišťování správy domu a dalších činností na základě smlouvy se správcem

  (1) V souladu s prohlášením vlastníka budovy o osobě pověřené správou domu (dále jen „správce“), anebo v souladu s usnesením shromáždění vlastníků jednotek (dále jen „shromáždění“) o ustanovení správce, může společenství zajišťovat provozní, technické, správní a obdobné činnosti spojené se správou domu a pozemku a s dalšími činnostmi, popřípadě některé z těchto činností, na základě smlouvy se správcem, kterým může být fyzická nebo právnická osoba. (3) Změny osoby správce nebo změny obsahu smlouvy se správcem schvaluje shromáždění.

  karelh,

  Vložil vosátko, 15. Květen 2011 - 17:50

  Dobrý den,pane karelh.

  Četl. Jsme nově vzniklé SVJ, které se transformuje z BD, které rozprodalo všechny BJ do osobního vlastnictví. Po přěčtení stanov, konzulataci s notáři a správci, mně bylo řečeno, že v daném případě může správ. firmu vybrat i výbor SVJ.

  Děkuji. Vosátko

  Vložil karelh, 15. Květen 2011 - 19:05

  Dobrý den, pane Vosátko. Ve svém dotazu jste uvedl, že ve Vašem SVJ platí vzorové stanovy. V nich čl. V bod 3 jednoznačně říká, že …Změny osoby správce nebo změny obsahu smlouvy se správcem schvaluje shromáždění. Proto se domnívám, výběr správce (pochopil jsem jako schválení) podléhá schválení shromáždění a, že nemáte jinou možnost. karelh,

  Vložil jardaparda, 15. Květen 2011 - 18:57

  Shromáždění si některé věci může vyhradit. Kdybyste to neměli ve stanovách, nebo si nic takového shromáždění usnesením nevyhradilo, je to jiná. Máte to tam, musí to odsouhlasit shromáždění (v novém zákoně to bude přímo ze zákona věc shromáždění).

  Vložil rivr, 15. Květen 2011 - 18:04
  cit.(): „…přěčtení stanov, konzulataci s notáři a správci, mně bylo řečeno…“
  Výbor především plní usnesení Shromáždění. Jen v tom v čem dostane „volnost“ formou opět nějakého usnesení (§13/7 ZoVB) – se může zachovat jen dle svého rozhodnutí. Takže pane Vosátko doporučuji srovnat nabídků Správců – a pak z předvýběru nechat vybrat a schválit Shromáždění. Vyhnete se tak zlé krvi či pozdější defenestraci.
  rivr

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".