Vodoměry

Vložil Pietrová, 22. Říjen 2007 - 9:41 ::

Dobrý den, zakládáme společenství s 6 bytovými jednotkami. Doposud jsem vedeni jako rodinný domek a máme jen 1 hlavní vodoměr. Máme zájem o to abychom měli každá jednotka svůj cejchovaný vodoměr a nemuselo docházet k různým zbytečným komplikacím. Máme možnost po založení SVJ požadovat po vodárnách 6 cejchovaných vodoměrů. Jedni nám tvrdí, že ne a druhý názor je kladný. Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 22. Říjen 2007 - 10:22

  Vážení, vodárna nemá nic společného s rozvodem vody za hlavním fakturačním vodoměrem.

  Je vaší věcí – záležitosti SVJ (spoluvlastníků domu), aby jste se dohodli a pro každou jednotku-byt nechali instalovat odbornou instalatérskou firmou podružný bytový vodoměr u hlavního uzávěru pro byt. Má-li byt více přípojných bodů – hlavních uzávěrů, bude nutná instalace více vodoměrů.

  Doporučuje se instalace podružného vodoměru pro další výtoky v domě ve společných částech – např.: prádelna a zahrada, má-li dům.

  Všechny podružné vodoměry musí být stejného typu – třídy přesnosti. Vychází se ze zákona č.505/1990 Sb. v platném znění a prováděcí vyhlášky č.345/2002 Sb., kde je stanovena doba k ověření vodoměru studené vody 4 roky.

  Matějka

  Vložil Matějka Jaroslav, 16. Listopad 2007 - 16:18

  Obmouvám se, k ověření vodoměru studené vody každých 6 let, teplé vody každé 4 roky.

  Matějka

  Vložil Pietrová, 22. Říjen 2007 - 13:40

  Děkuji za odpověď. Takže pokud jsem to dobře pochopila, ikdyž si necháme od instalaterské firmy nainstalovat vodoměry,které budou kalibrované, přesto bude od vodárny chodit jedna faktura, která bude zaznamenávat stav z hlavního fakturačního vodoměru. A my tak budeme opět sčítat. Proto mne tedy zajímá jak můžu postupovat v případě,že máme zájem o to, aby každému jednotlivému bytu-jednotce chodila faktura? Lépe řečeno aby měl každý hlavní fakturační vodoměr? Zda-li je vůbec taková možnost?

  Vložil Matějka Jaroslav, 25. Říjen 2007 - 20:17

  Vážená paní Pietrová, z důvodu finanční náročnosti fakturačního vodoměru pro jednotlivé byty dle ceníku v daném regionu dodavatele vody – není stejný pro celé území ČR, bych se touto cestou nevydával.

  Rozúčtovat vodu pro 6 bytů je v excelu hračka, měli by to zvládnout i žáci základní školy. Lze i ručně s kalkulačkou: byt, počáteční stav, konečný stav, rozdíl stavů (=) spotřeba bytu (krát) „koeficient“ (=) přepočtená spotřeba bytu (krát) jednotková cena (=) celková cena za spotřebu v bytě;

  „koeficient“ vypočteme jako podíl fakturovaného množství dodavatelem a součtu spotřeb ve všech bytech.

  Matějka

  Vložil Anonymous, 22. Říjen 2007 - 13:55

  Vodárna na žádost zřídí v domě více fakturačních vodoměrů. Je ovšem třeba počítat s tím, že za každý vodoměr se platí paušální měsíční poplatek, takže se tím neušetří.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".