Voda

Vložil Svatoš Petr (bez ověření), 21. Srpen 2019 - 18:21 ::

Dobrý den chci se zeptat bydlíme v bytě 4+kk máme spotřebu maximálně 13 kubíků v létě, jelikož s přítelkyní máme 4deti.vime že kubík v kosovy hoře u Sedlčan stojí 79,76kc ale pan majitel nám tvrdí že je tam nějaké ztrátne 5 procent. Tak se chci zeptat jestli něco takového existuje. Jinak tam je 5 bytu a každý má svůj vodoměru. Děkuji Svatoš

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 21. Srpen 2019 - 20:37

  je směrodatný údaj obchodního měřidla, nikoliv součet bytových. Rozdíl mezi obchodním měřidlem a součtem bytových je pak dopočítán vlastníkům podle pravidel, které si vlastníci určili, zpravidla podle velikosti spotřeb bytových měřidel. Tento rozdíl může být i 25% a 5% je poměrně nízká chyba.

  Vložil Marie Horáková (bez ověření), 25. Srpen 2019 - 7:19

  Mám podobný problém a potřebuji poradit. Koupili jsme před lety starý rodinný domek, od kterého je vodovodní řad vzdálený asi 200m. Vodovodní přípojka vede od šachty a hlavního vodoměru přes pět pozemků, takže kromě nás jsou na ní odbočkami napojeni ještě čtyři majitelé nemovitostí a jsme nuceni spotřebu vody rozpočítávat podle jednotlivých domovních vodoměrů. Vždy vznikne nějaká ztráta, kterou je rovněž nutno rozpočítat. V současné době jeden z majitelů nemovitosti postavil na svém pozemku nový dům s novou přípojkou vody a od té společné se odpojil. Druhý majitel pozemku vedle něj údajně vodu neodebírá a také se prý odpojil. Vznikla tím situace, že ztrátu hradíme jen zbylí tři a přitom nepochopitelně stoupá, nyní již za rok 26 kubíků vody. Sousedi tvrdí, že to způsobuje kmitání hlavního vodoměru, my se domníváme, že vodu někdo odebírá tzv. načerno. Jak potupovat? Vodárny nezajímá, co se děje za hlavním vodoměrem a nikdo z nás přesně neví, kudy přípojka vede a kolik odboček bylo před mnoha lety vybudováno a jak a ke komu vedou.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 25. Srpen 2019 - 10:52

  „V současné době jeden z majitelů nemovitosti postavil na svém pozemku nový dům s novou přípojkou vody a od té společné se odpojil. Druhý majitel pozemku vedle něj údajně vodu neodebírá a také se prý odpojil.“

  Můžete postupovat stejně a zřídit si vlastní přípojku. (Nemusíte kvůli tomu stavět nový dům.)

  Vložil Jdoucíkolem (bez ověření), 25. Srpen 2019 - 11:32

  Stupidita příspěvků Vlastníka bytu dosahuje stupidity příspěvků anonima s jeho výzvou Admine nemazat!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".