Vlastníci (film)

Vložil adviser, 14. Září 2019 - 15:49 ::

Vyšla upoutávka (trailer) k novému filmu Vlastníci. Možná se mnozí poznají. Ač komedie, ve skutečnosti postaveno na tristním stavu řízení SVJ, kvůli nedokonalostem ve výkladu zákona.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil https://tv.idnes.cz/lifestyle/trailer-film-kino-cesko-kultur (bez ověření), 17. Listopad 2019 - 12:56
  Vložil ... (bez ověření), 14. Září 2019 - 16:50
  Vložil Omar (bez ověření), 14. Září 2019 - 17:12

  Hned v upoutávce je chyba: prodej půdy nepatří do pravomoci shromáždění vlastníků. Snad jsou ostatní části filmu v pořádku.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 11:17

  ano, o prodeji půdy rozhodují její vlastníci, ale jelikož ti se scházejí na shromáždění svj, je naprosto logické to tam řešit, když už se sejdou. nebo se podle vás mají po skončení shromáždění sejít znovu, a domlouvat se o prodeji půdy? mě se film líbil moc. teda líbily se mi herecké výkony všech a „vtipné“ situace. bohužel ze života :-( vlastníci byli zastoupeni tak, jak skoro všude – prudič, notorický „nesouhlasič“, všeználek, noví vlastníci, ovce, no a chudák Ramba jako ta, která má zájem se o byty a dům starat. a výsledek shromáždění taky jako v mnoha svj – žádný. nic se po dlouhých hádkách nevyřeší, dál se nic ani o krok neposune.

  Vložil aa (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 11:24

  Na prodeji půdy se vlastnici nemusí domlouvat na schůzi. Při prodeji půdy se musí sepsat smlouva o výstavbě, ke které se musí vyjádřit každý vlastník. Jeden nepodepíše a žádná půda se neprodává. K podpisu vlastníka nelze donutit.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 11:44

  nevím o jaké schůzi mluvíte :-( ale vám nepřipadá normální, že než se vynaloží prostředky (na sepsání smlouvy např.), je nejlépe si předem zjistit, zda budou vlastníci souhlasit? a pokusit se nesouhlasící přesvědčit? a ideální pro zjištění jejich názoru je situace, kdy je jich většina přítomna pohromadě, tj. právě shromáždění.

  a pro rejpala omara – vy víte, že ta půda určitě nepatří SVJ? i takové případy bohužel jsou, i když jsou výjimečné.

  Vložil aa (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 12:14

  Jste úplně mimo. Prostředky vynakládá ten, kdo tu půdu potřebuje koupit. Když ji chce,musí se snažit. Lidi na shromáždění nerozhodují o prodeji půdy. Vaše zlepšovací nápady nejsou k ničemu. A půda podle vás patří svj. Taky bodík za bludy. Tak si ještě honemrychle něco vymyslete.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 12:57

  naučte se číst, píšu, že zcela výjimečně může být půda svj. a opravdu jsou svj, která vlastní jak bytové, tak i nebytové jednotky.

  tady v případě filmu vlastníci chtěl půdu koupit jeden z vlastníků. tak opravdu nevidím důvod, proč si nezjistit na shromáždění, jak na ten požadavek budou reagovat ostatní. protože kdo jiný, než ti lidi přítomní na shromáždění, ROZHODUJE, zda bude půda prodána či ne? ale to je marný, marný, marný…

  Vložil Pavel Baron (bez ověření), 4. Prosinec 2019 - 18:33

  A kdo tedy rozhoduje? Shromáždění vlastníků je nevyšší urgán SVJ.

  Vložil Drobný (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 14:16

  V případě smlouvy o výstavbě či změně prohlášení, které jsou zapotřebí při vzniku nové jednotky (v našem případě prodej půdy, dosud společné částí domu) je potřebný souhlas všech vlastníků jednotek.

  Na shromáždění vlastníků by proto mohla být taková změna odsouhlasena pouze v případě,že by se shromáždění zúčastnili všichni vlastníci a všichni hlasovali pro.

  Vložil aa (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 16:19

  Shromáždění nerozhoduje o prodeji půdy. Tečka.

  Vložil aaaa (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 19:00

  O prodeji půdy rozhoduje film.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 5. Prosinec 2019 - 16:36

  však ono se ani v tom filmu o prodeji nerozhodovalo, jen tam předsedkyně vysvětlovala, že barák je v havarijním stavu, vlastníci nemají peníze, a že kdyby tomu jednomu z nich prodali půdu, tak budou mít finance na opravy. omar viděl jen upoutávku, kde se ptá ramba, kdo je pro prodej půdy, a vysvětluje proč je třeba ji prodat. ale to je marný…

  Vložil Pozorovatel, 14. Září 2019 - 18:21

  Ale to je komedie, ne naučný film.

  Vložil Graplova, 14. Září 2019 - 18:14

  Pochybuji, že bude vše v pořádku!

  Vložil Pavel, 14. Září 2019 - 16:31

  Obsah

  Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje…(Ci­nemArt)

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".