Vlastníci během rekonstrukce domu - odpovědnost

Vložil Miroi, 10. Leden 2020 - 11:59 ::

Děláme opravu domu, za Výbor máme podepsanou smlouvu se stavební firmou. Vlastníci říkají zedníkům, co mají dělat a někdy v rozporu s Dohodou na Shromáždění SVJ (podle Zápisu), např. kabely a antény po nové fasádě, když je v zápisu, že vše půjde pryč. Jiný vlastník přes nesouhlas Výboru instruuje zedníky, aby dali kabel do příkopu na zahrádky, kde má být vede voda na zahrádky. Má to však jenom 30cm hloubku. Co s tím? Víte o nějakém paragrafu, který je možné použít, že cizí osoba nesmí mluvit do smluvního vztahu – Výbor-stavební firma?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil roderich (bez ověření), 13. Leden 2020 - 0:34

  Zástupcem vlastníků je pro firmu výbor, vlastníci sami do toho nemají co kecat, jen přes výbor. Odpovědný je výbor. Pokud si toto výbor nechá, je slabý. Načtěte si OZ!

  Vložil janica, 10. Leden 2020 - 19:18

  Měla by být dohoda s firmou, že veškeré práce se projednávají s odpovědným pracovníkem výboru, který jedná se stavebním dozorem a firmou. Veškeré požadavky ze strany vlastníků se předávají výboru, který je projedná s firmou. U nás se jednalo např. o umístění satelitů na lešení po dobu oprav, nebo termíny prací v bytě při instalaci zvonků a telefonů. Jen jednou se nás nikdo neptal, když vlastník chtěl jinou dlažbu na balkoně než byla určena. Koupil si ji sám a dlaždiči mu ji položili. Ptal se nás, zda mu ji proplatíme. Projednali jsme se stavbyvedoucím, aby se tato situace neopakovala. Vlastníci nemohou úkolovat pracovníky firmy. Jestliže toto výbor dovolí, tak na co tam je. Měl by si udělat pořádek i s firmou.

  Vložil . (bez ověření), 10. Leden 2020 - 13:01

  Helejte se, za tu stavbu, opravu, rekonstrukci někdo odpovídá. Na straně firmy je najaká odpovědná osoba, na straně svj je to asi výbor, který snad podepsal nějakou smlouvu. A rozhodně tam má být stavební dozor, který dohlíží na to, co je v projektu nebo ve smlouvě. Pouhý selský rozum, nic jiného v tom není. O tom, kde bude jaký kabel přece nemůžou rozhodovat dělníci zedníci a Franta z pátého patra nebo z přízemí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".