vibrace v bytě

Vložil zeit (bez ověření), 26. Leden 2015 - 4:00 ::

Již přes 3 měsíce mě budí vibrace v bytě, které začinají po půlnoci a končí ráno. Zkoušela jsem se domluvit se sousedy, nikdo neotvírá, když zvoním (samozřejmě ve dne). Napsala jsem cedule a vylepila v domě,popsala problém. Nic se nezměnilo. Bohužel se mi nepodařil zjistit původce. Začíná to být velký problém, ucpávky do uší nepomáhají, nemám jinou nevibrující místnost, jde o zdraví. Děkuji za pomoc.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 10. Březen 2019 - 18:28

  Dobrý den. Máme také problem s vibracemi v bytě, ale známe příčinu. Bydlime uplně nahoře a nainstalovaly na střechu nové odvětravací jednotky. Zdí jsme spojeni i s vedlejším panelovým domem a když se sepnou všechny jednotky naše i jejich vibruje nam celý byt. Na SBD nam řekli ze toto ma v kompetenci předseda a ten stim nehodla nic udelat. Naš byt se stal kromě 1 mistnosti neobyvatelným. Dají se změřit i vibrace tak jako hluk ? Jim to přijde vtipne a když přijdou řeknou ze to neni rakova hruza nebo ze nic neslyší a začnou se smát, ale když člověk v bytě bydlí, spí… navíc pracuji na 3 směny a co hodinu me tyto vibrace probudi. Nejhorši je že proti vibracim nepomahaji ani špunty.. Nese se to panelem, citime to i z podlahy.. Bydlim v tomto bytě 25 let a vibrace začali dnem spuštění nových ventilačních jednotek.. ale nikdo s tim nic nechce dělat.

  Vložil Misme, 10. Březen 2019 - 19:50

  Doporučuji vám sepsat věc na papír, tj. co píšete zde sepište na kus papíru, nadepište to jako stížnost, doplňte, že jste s nimi již ústně jednali a k nápravě dosud nedošlo, proto podáváte věc písemně a žádáte je nejen o vyřešení problému, ale i o jejich písemnou reakci. Předpokládám, když píšete o SBD, že jste členem družstva a proto vám dále radím uplatnit požadavek na snížení nájmu. Přímo uveďte částku, kterou považujete za adekvátní ke kompenzaci vzniklého problému. Můžete dále připsat, že pokud nebude záležitost uspokojivě vyřešena do dd.mm.rrrr, budete požadovat dále i kompenzaci za náhradní bydlení, stěhování a dále uveďte vše, co by vyvolalo vícenáklady spojené s dočasnou změnou bydliště. Pokud máte doma děti, můžete uvést, že vibrace mají negativní vliv ;-) na jejich vývoj. A určitě uveďte, že pracujete na směny…blablabla. Zkrátka vše, co vás obtěžuje a působí problém. Stížnost zašlete SBD doporučeně s dodejkou nebo osobně předejte proti potvrzení o převzetí na kopii písemnosti na podatelně SBD.

  Vibrace se změřit dají, ale neunáhlujte se, měření nemusí být zdarma. Můžete se ale obrátit na hygienu a poradit se tam. Někdy se hygiena angažuje, ale nemusí to být pravidlo. Měření dělají i firmy, a tam byste museli platit a pokud by nebyly překročeny normy, mohl by nastat problém, pokud byste částku chtěli vymáhat po SBD. Našla jsem vám firmu s celorepublikovou působností, píšou, že konzultace jsou zdarma. Pokud vám nabídka nevyhovuje, zadejte si do gůglu „měření vibrací“ a dostanete nabídku firem ;-) jako hrom a vyberte si podle svého gusta.

  Vložil Lucie.V (bez ověření), 8. Duben 2019 - 18:12

  Děkuji za odpověď. Na SBD jsme napsali.. Odpověď byla že s timto nemaji nic společného a že to mame řešit s hlavnim domovnikem. Bohužel stále jen u slibů že se na to někdo podívá.. Už to trvá skoro 5 měsíců..

  Vložil ... (bez ověření), 11. Březen 2019 - 13:22

  Ještě bych připojil svědectví členů rodiny a hlavně nezúčastněných lidí (známých).
  Také vyjádření sousedů vedle a pod bytem, zda je to i u nich.

  Ono je potřeba v bytě chvíli zůstat, aby to člověk zaregistroval.

  Vložil +++NECHVÁTAL+++ (bez ověření), 27. Leden 2015 - 13:10

  Paní Zeitová,

  můžete Vámi popisované vibrace poněkud blíže charakterizovat? Jaká je jejich frekvence (kmitočet)? Je frekvence v čase stálá, nebo kolísá? Jak rychle kolísá? Jsou změny frekvence náhlé, nebo pozvolné? Jaká je intenzita vibrací (podívejte se na stupně intenzity vibrací na stránky geofyzikální služby, štěkají psi? chvějí se skleničky? houpe se lustr? praská omítka? padají komíny? vybíhají lidé na volné prostranství)? Je intenzita stálá, nebo v čase kolísá? Jak rychle kolísá? Jsou změny intenzity náhlé, nebo pozvolné? Jedná se o jednotlivé záchvěvy? O roje? O trvalé chvění? Jsou současně přítomné zvukové projevy? Jaké? Kolik dalších osob či zvířat vibrace pozoruje a hlásí? Jsou přítomné každý den?

  Od podrobnějšího popisu se odvíjí možnosti řešení.

  +++NECHVÁTAL+++

  Vložil Milena Mottlová (bez ověření), 21. Prosinec 2017 - 12:46

  Připadá mi, že pan Nechvátal nechápe neštěstí člověka, který v bytě s náhlými a silnými vibracemi musí žít. Bezmocný!! Někdo ze sousedů v paneláku si koupil spotřebič, který sice hučí slabě, ale vydává silné vibrace, ty se přenáší na svislý panel a odtud pak i na podlahu k němu připojenou. Celá garsoniéra vibruje, chvěje se a tudíž i postel, na které od chvíle zapojení, bdím své noci. Není to k žití! Napsala jsem výzvu, aby ten, kdo nový spotřebič koupil, ho na noc vypínal, či zmírnil. Došlo opravdu ke zmírnění nepřetržitých vibrací, ale slabé chvění zůstalo. Dá se v tom žít, ale špatně a jak dlouho to lze snášet. Viník se zatím nepřiznal. Co s tím? Byt je znehodnocený, špatný!!M

  Vložil Béda (bez ověření), 24. Březen 2018 - 10:46

  DOBRÝ DEN PANÍ MOTTLOVÁ, ten pan Nechvátal je asi provokatér toho si nevšímejte!!! Já Vám potvrzuji, že nejste sama a já momentálně řeším ten samý případ jak Vy popisujete!!! Budte v klidu jak to jen jde a poradím ,dle mého postupu -obratte se na hygienu ,kde Vám změří vibrace a poradí další postup!!! Druhá varianta zavolejte Policii ČR,jakmile se silné vibrace objeví ,kde Vám sepíšou protokol a postoupí na občanskoprávní odbor k dalšímu šetření!!! Jinak se snažte vypátrat viníka a vše také můžete oznámit na občanskoprávní odbor ,kde s tím dotyčným bude zahájeno správní řízení!!! Moc Vám přeji at vše vyřešíte a pokud máte již vše OK-napište jak Vám to dopadlo!!!??? Děkuji a s pozdravem -Béda.

  Vložil Béda (bez ověření), 16. Březen 2018 - 22:30

  Dobrý den, zažívám ten samý pocit problém vibrací a není stále možné dopátrat viníka!!!??? Objevili se silné vibrace a chvění kolem půl noci, kde se to vystupnuje v5-hod ráno a není možno dospat probíhá silný výboj vibrací ano jde opravdu o zdraví a nikdo nic neřeší vše zůstane na člověku samém a nejde dopátrat viníka!!!??? Nevím jak dál to budu řešit asi se budu muset s tohoto záhadného místa kde bydlím 16-let odstěhovat! Uvítám jakoukoliv radu či pomoc k řešení! Děkuji a Hezký den -Béda.

  Vložil Antivibrátor (bez ověření), 17. Březen 2018 - 0:05

  Béďo,

  zkuste heslo: Antivibrátor. Napište zde výsledek.

  Vložil Béda (bez ověření), 24. Březen 2018 - 10:28

  Dobrý den čekám a moc prosím o vysvětlení zadání ,jak uvádíte ,to heslo antivibrátor- ,kam to zadat??? Děkuji za reakci!!!

  Vložil Béda (bez ověření), 19. Březen 2018 - 10:48

  Dobrý den, děkuji za reakci ale nerozumím kam mám zadat Vámi uvedené heslo-antivibrátor???Dě­kuji za info!!!
  S pozdravem Béda.

  Vložil petr32111 (bez ověření), 27. Leden 2015 - 12:16

  nechte si změřit tlak.Tam bude ten problém.

  Vložil petr32111 (bez ověření), 27. Leden 2015 - 21:46

  S tím tlakem ,to nebyl vtip.U nás v domě žije dáma 65let a pořád si stěžovala na to že když v noci ulehne tak má problém vybrací v bytě. Jednoho dne měla kolaps na chodbě u nás v domě a záhranář naměřil vysoký krevní tlak. po x vyšetřeních doslala nějaké ty tablety na snížení tlaku a vybrace v bytě ustala.

  Vložil P_V (bez ověření), 28. Leden 2015 - 13:16

  Nebo tinnitus, také pěkný neřád. Je-li slabší, nejlépe je slyšet, právě když je okolo ticho. Tinnitus neznamená jen pískání nebo syčení, ale i jiné zvuky. Také jsem se onehdy domníval, že v noci je slyšet čerpadlo topení, ale ono bylo „slyšet“ i v létě.

  Vložil Blpec (bez ověření), 23. Únor 2019 - 13:26

  Myslím,že v mem případe o vysoký TK nepůjde, vibrace pocituji i dvě deti.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".