Vekra zkušenosti

Vložil Antonín (bez ověření), 14. Duben 2020 - 11:35 ::

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je tu někdo z panelového domu kterým dělala okna tato firma. Jako předseda domu to mám na starost, výměnu oken plánujeme ke konci roku, teď se nám dodělává nový výtah. Tím že sem teď kvůli okolnostem většinu času zavřený doma mě napadlo si pomalu začít zjišťovat nějaké firmy na okna protože už je vážně potřebujeme a zajím jsem narazil na 3 firmy ze kterých se mi zatím nejvíce zamlouvá Vekra. Něž se ale bude pořádat nějaká schůze bych už chtěl mít trochu jasno, takže bych rád věděl jak firma při takovéto zakázce funguje, a hlavně jak je na tom doopravdy ta kvalita oken, protože přece jenom do toho půjdou společné peníze a já bych nerad za rok řešil nějaké opravy. Budeme brát samozřejmě plastová, takže pokud je tu někdo kdo by mohl popsat zkušenost s přímo plastovými okny od nich budu rád když napíšete. Děkuji za zkušenosti. Antonín

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil cipes (bez ověření), 24. Červenec 2020 - 10:16

  Já mám tedy dřevěný okna a na domě, takže s výběrem moc nepomůžu, ale jak už tady někdo psal, je důležitý mít hlavně dobrou dělnickou partu která okna nainstaluje tak aby člověk nemusel řešit problémy a reklamace. Mě Vekra do domu dala 12 oken a díky bohu všechno bez vady, byla s nimi i dobrá komunikace. To je asi nejdůležitější, ta montáž, na tom se fakt nevyplatí šetřit, kor ještě do paneláku kde jich budete mít hafo.

  Vložil tom.vodák (bez ověření), 10. Červenec 2020 - 9:41

  Do paneláku vám taky neporadím, ale s Vekrou podle mě nijak neprohloupíte, já od nich mám plastové okna mám, nechávali je do bytu dělat ještě moji rodiče a to už je nějaký ten rok nazpátek a s okny zatím nebyl jediný problém.

  Vložil honza8 (bez ověření), 26. Červen 2020 - 10:35

  Hele nám Vekra měnila okna v 4 podlažním baráku a byl to docela rychlý proces. Vím že se chvíli řešilo jestli do horních pater dát trojskla, prý kvůli povětrnostním podmínkám, ale nakonec se i tam nechali dvojskla, zas tak vysoký barák to není a všude nás jsou paneláky takže že by nahoře byli nějaký vichry se říct nedá. Co jsem já hlavně ocenil bylo to že dali plán kdy budou měnit okna v konkrétním bytě, takže člověk nemusel furt netrpělivě vyhlížet dělníka kdy přijde, a jeden byt měli hotový docela rychle na můj vkus.

  Vložil Panenka Miloš (bez ověření), 11. Červen 2020 - 11:18

  Své zkušenosti s Vekrou mám celkem pozitivní, koupil jsem plastová okna Komfort Evo, do domu ideální podle mě, ale do panelové domu vám asi neporadím jaký typ oken, nebo spíš zasklení apod. se hodí, taky záleží jestli už máte dům zateplený nebo ne. A i si myslím že u každého panelového domu bude průběh trochu jiný, podle počtu oken. Zkusil bych asi normálně odeslat nezávaznou poptávku a tím byste toho zjistil asi nejvíc, nebo by třeba přímo mohl přijet nějaký obchoďák a projít s vámi varianty které by se hodili zrovna k vám.

  Vložil KarelJan (bez ověření), 22. Květen 2020 - 9:48

  Jejich plastová okna máme taky, za sebe bych je klidně doporučil.

  Vložil Anonymoushjk (bez ověření), 19. Duben 2020 - 20:15

  Jejich základní řada má nejhorší vlastnosti. Uw 1,3 což je problém s dostacemi.

  Vložil roztomily, 18. Duben 2020 - 9:18

  Zdravím, VEKRA je značka oken nikoliv montážní firma. Windows Holding jako výrobce plastových oken značky VEKRA je společnost u které si objednáváte okna s daným profilem. Profil okna je část kterou Windows Holding nevyrábí ale kupuje. Okna VEKRA mohou být vyrobená i z profilů horší kvality (vyrobené např. v Polsku) ale tyto okna Vám neprodá Windows Holding, ale může je dodat jiná společnost (ať již kapitálově provázaná či nikoliv). Za mne pokud Vám okna dodává i montuje Windows Holding tak je zaručena dobrá kvalita jak oken (proberou s Vámi a doporučí profil podle velikosti oken) tak i montáže. Tedy za mne okna VEKRA nejsou zárukou kvality ale dodávka oken VEKRA od výrobce již ano.

  Vložil P_V (bez ověření), 17. Duben 2020 - 9:15

  Nejdůležitější je kvalita montáže. Můžete pořídit dobrá okna, ale když je špatně namontují, tak s nimi budou jen potíže. Montážní party jsou různé a můžete mít smůlu na horší pracovníky, i u velké zavedené firmy. Při tak velké zakázce by bylo dobré sehnat dozora, který zná jak se okna mají správně montovat, aby to zkontroloval. Neodfláknout přípravu otvoru, jak okno usadit, kolik kotev, jakých, kam dát, zohlednění dilatace, jak vyplnit spáru, použití kvalitní pěny, navázání na okolní povrchy, navázání na venkovní parapet atd. A na závěr seřízení.

  Další věc pak je samotná spára. Obvykle se vypění a na povrchu omítne nebo pomaže tmelem. Což je v rozporu s normami, ale dělá to tak každý, protože je to rychlé. Podle norem se to dělá jen v novostavbách. Ale pokud je to v bytech, stálo by za zvážení, aby to udělali podle norem, nebo aspoň s parozábranou zevnitř. Což neumí každý, takže bude nutné o to víc dbát na kvalitu.

  Podstatné také je venkovní zateplení. Pokud nemáte zateplené venkovní špalety, bude tudy teplo utíkat ven a kolem okenního rámu bude studená stěna, přínos oken tím bude snížen. Ale to už se oken netýká…

  Vložil . (bez ověření), 16. Duben 2020 - 20:05

  Vekru doporučuji. Možná jsou o něco dražší, než laciné šunty, ale firma je spolehlivá.

  Vložil krystof (bez ověření), 29. Duben 2020 - 11:54

  Souhlasím, za okna jsem sice dal vyšší sumu, ale mám je deset let a neřeším nic. Mám plastový, se středovým těsněním, trojsklem a hlubším uložením skla, ale netuším jestli se takovéto okna budou hodit do panelového domu. Nejlepší bude když si tam asi zavoláte, aby vám řekli co se do takového prostředí hodí nejvíc.

  Vložil ... (bez ověření), 14. Duben 2020 - 13:29

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".