Vekra zkušenosti

Vložil Antonín (bez ověření), 14. Duben 2020 - 11:35 ::

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je tu někdo z panelového domu kterým dělala okna tato firma. Jako předseda domu to mám na starost, výměnu oken plánujeme ke konci roku, teď se nám dodělává nový výtah. Tím že sem teď kvůli okolnostem většinu času zavřený doma mě napadlo si pomalu začít zjišťovat nějaké firmy na okna protože už je vážně potřebujeme a zajím jsem narazil na 3 firmy ze kterých se mi zatím nejvíce zamlouvá Vekra. Něž se ale bude pořádat nějaká schůze bych už chtěl mít trochu jasno, takže bych rád věděl jak firma při takovéto zakázce funguje, a hlavně jak je na tom doopravdy ta kvalita oken, protože přece jenom do toho půjdou společné peníze a já bych nerad za rok řešil nějaké opravy. Budeme brát samozřejmě plastová, takže pokud je tu někdo kdo by mohl popsat zkušenost s přímo plastovými okny od nich budu rád když napíšete. Děkuji za zkušenosti. Antonín

  • Vekra

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Emil98 (bez ověření), 8. Září 2021 - 18:15

Co jsme si u nich zaplatili, to jsme i dostali, okna se mi líbí a na údržbu jsou super.

Vložil Brotosaurus (bez ověření), 9. Listopad 2021 - 20:47

U nás taky odvedli solidní práci. Zakázku jsme jim dali dost velkou, u placení mě to trošku zabolelo, ale okna máme dodělaná do posledního detailu

Vložil Damian (bez ověření), 11. Srpen 2021 - 7:18

Za mě vyšší cena, ale na druhou stranu byla práce odvedená kvalitně a rychle.

Vložil Petr-Vandal (bez ověření), 6. Říjen 2021 - 18:09

U nás taky dělali okna, máme je i ve společných prostorách a je to znát na energiích. Máme společnou kotelnu v domě, takže jsme jako dům i platili všichni menší zálohy.

Vložil Dominik Plodek (bez ověření), 17. Červen 2021 - 13:36

Máme od téhle firmy HS portál ze dřeva, měli super přístup i přes to co se dělo venku. Kvalita je taky super, s montáží se trochu prali ale zvládli to.

Vložil Rezek (bez ověření), 16. Červenec 2021 - 11:25

Hs portál od této firmy máme taky, líbilo se nám, že je bezprahový, pro prcky je to na lítání dovnitř a ven lepší.

Vložil Blazek12 (bez ověření), 22. Duben 2021 - 14:52

Moje zkušenost je taková, že s nimi byla horší domluva díky koroně, ale chlapy co nám okna montovali byli super, s ničím se nezdržovali, okna měli zasazený poměrně rychle, odvezli i ty starý okna a dokonce se jim podařilo neudělat ani velký bordel.

Vložil Austin (bez ověření), 1. Duben 2021 - 12:27

Za sebe bych Vekru klidně doporučil, výměna oken s nima byla pohodička.

Vložil Fiedler (bez ověření), 13. Květen 2021 - 12:30

To jo, čekal jsem výměnu trochu náročnější a hlavně větší borčus, ale Vekra na to má dobrý lidi, byli rychlý, kvalitní a dalo se s nimi i dobře pokecat.

Vložil Francm (bez ověření), 18. Únor 2021 - 0:26

My je oslovili asi před rokem, zašel jsem k nim na pobočku (to to ještě šlo) řekl jsem jim jaká okna bych si představoval a na základě toho mi doporučili ta která to splňují, takže jsem sjednal objednávku a složil zálohu a za měsíc plus mínus jsem měl okna na domě. Takový hladký průběh jsem ani nečekal.

Vložil Flekl (bez ověření), 11. Březen 2021 - 21:22

Ono to šlo i v koroně, jenom to asi bylo trochu komplikovanější, ale nevím, nemám srovnání, každopádně Vekra neměla problém s dodáním oken i v době nouzového stavu, proběhlo to v pořádku i se všemi hygienickými opatřeními.

Vložil PetrH (bez ověření), 21. Leden 2021 - 14:52

S Vekrou jsme po letech více méně spokojeni, okna jsou stále v obstojném stavu.

Vložil Aleš Kožíšek (bez ověření), 4. Únor 2021 - 16:28

Taky tak, máme okna Vekra od roku 2009, měnili jsme jednou těsnění, jinak nic, kromě klasického umývání.

Vložil Vojtěch Kozub (bez ověření), 28. Říjen 2021 - 19:51

Hele, u nás taky dobrý. Okna udělali fakt skvěle a co si nemůžu vynachválit tak jsou jejich rolety, to je velká paráda hlavně přes léto, máme obývák na západ, takže fakt tam peče slunce až do úmoru.

Vložil m.f.m (bez ověření), 10. Prosinec 2020 - 13:38

My jsme okna řešili v tomhle blbém období, bál jsem se že se objednávka zpozdí nebo nedej bože úplně zruší, protože se nám to stalo u autosedačky, kterou jsme dostali měsíc potom co jsme jí objednali. Ale u Vekry to bylo v pohodě, i mi volal jejich obchoďák aby mě ujistil že se to všechno dodrží.

Vložil Kroupatom (bez ověření), 23. Prosinec 2020 - 14:02

Slyšel jsem že eshopy dost kolabovali v týhle době no, ale tak tyhle velký firmy jsou naštěstí sami na sebe, neřeší se nic přes poštu a podobně takže podle mě nemají proč se někde zdržet, max u dodavatele. Nám ale vekra dala termín ještě když nouzový stav nebyl, pak ho schválili ale termín pořád platil, a doba trvání montáže se nijak neprodloužila.

Vložil Jardas (bez ověření), 4. Únor 2021 - 21:45

Termín bude tak 8 týdnů od objednání. Za 4 týdny to zvládne vyrobit a namontovat málokdo.

Otázka také je, zda okna jsou společná anebo součást bytu.

Vložil Ivettus (bez ověření), 30. Prosinec 2020 - 15:43

taky jsme je pořizovali okna od tý Vekry tenhle rok, a v pohodě, přijeli jak měli, bez ohledu na to jaký pes zrovna byl, díky bohu.

Vložil Lacinaon (bez ověření), 4. Listopad 2020 - 18:28

Neshledal jsem se u Vekry s žádným problémem, jak na pobočce tak potom s dělníkama u mě doma. Objednávka byla vytvořená a vyřízená poměrně rychle, montáž pak byla na dva dny.

Vložil Zurek (bez ověření), 19. Listopad 2020 - 14:13

Já jsem s nimi zažil jeden malý problém, přijeli o den později, nevím jestli jsem se já nebo oni spletli v datumu, a bylo to docela na prd, protože jsem takhle vzal den dovolené zbytečně, ale zase bylo dobrý že to stihli udělat za dva dny a ne za tři jak se plánovalo, takže jsem si naštěstí nemusel brát další den dovolené. I ze za to omluvili což cením, ale jinak problém nebyl.

Vložil Danda (bez ověření), 25. Listopad 2020 - 17:54

Si myslím že oni tam teď musejí mít takový fofry, tím jak jsou lidi většinou na homeofficu tak si teď zlepšují příbytky. My jsme výměnu oken taky podnikli v prvním lockdownu, abychom si pak třeba nemusili na montáž brát dovolenou. Montážníci z Vekry se u nás ani na minutu nezastavili, a pak hned prý jeli někam dál.

Vložil Tobiáš (bez ověření), 21. Říjen 2020 - 13:27

Zeptám se, má někdo i dřevěný okna? Řeším teď že bych potřeboval vyměnit okna na domě, s tím že bych chtěl asi zase říct Vekře, protože v bytě jsme měli ty jejich plastový a byli dobrý, ale na barák by se mi líbili víc ty dřevěný asi, jenom nevím jestli v tom je nějaký znatelný rozdíl, nebo jestli i do baráku klidně stačí plastová okna s tím že bych si na ně asi nechal dát nějaký ten dřevěný dekor.

Vložil Pepavacek (bez ověření), 12. Listopad 2020 - 16:56

Taky mám, konkrétně typ Natura 94, jsou vhodný do pasivního domu a umí dobře izolovat takže jsme po nich hned hrábli. I se mi líbilo že mají zvýšenou odolnost proti vloupání a dobře izolují i zvuk.

Vložil pepagreen (bez ověření), 29. Říjen 2020 - 14:05

jo mám od nich dřevěný okna a jsem s nima spokojenej, a do baráku se asi hodí víc, zaleží jestli máte barák zateplenej a tak, se s nima domluvte, oni vám poradí co a jak, mě taky v tomhle poradili jakej typ oken by se mi hodil nejvíc

Vložil Zurek P. (bez ověření), 15. Říjen 2020 - 20:28

Mám okna Premium Evo, mají speciální termickou výztuhu, hlubší uložení skla a podobně, s těmi jsme spokojeni.

Vložil Frantaku (bez ověření), 10. Září 2020 - 13:57

Prolustroval jsem asi 3 firmy než jsem se rozhodl, vám doporučuju to samí, člověk si tím utřídí myšlenky. Já se soustředil na to aby okna nebyl nějaký šunt. S tím co mi Vekra nabídla a jakých stylem se mnou komunikovala se mi zamlouvala nejlíp, i mi dost pomohlo to že jsem plastová okna viděl v průřezu, takže jsem věděl co kupuju.

Vložil Kotrba78 (bez ověření), 30. Září 2020 - 17:43

Taky jsem procházel více firem, potom jsem poptávky ukázal kámošovi co tomu tak nějak rozumí aby mi vysvětlil co a jak. Vekra vyhrála hlavně díky technickým parametrům, ty pro mě byli nejklíčovější, protože bych rád aby okna vydržela nejlépe pár desetiletí.

Vložil Storkm (bez ověření), 13. Srpen 2020 - 9:15

My v paneláku máme okna od Vekry, nevím jak dlouho už to je, průběh už si nepamatuju, ale okna jsou dobrý, co vím tak zatím nikdo z baráku s nimi neměl problém.

Vložil cipes (bez ověření), 24. Červenec 2020 - 10:16

Já mám tedy dřevěný okna a na domě, takže s výběrem moc nepomůžu, ale jak už tady někdo psal, je důležitý mít hlavně dobrou dělnickou partu která okna nainstaluje tak aby člověk nemusel řešit problémy a reklamace. Mě Vekra do domu dala 12 oken a díky bohu všechno bez vady, byla s nimi i dobrá komunikace. To je asi nejdůležitější, ta montáž, na tom se fakt nevyplatí šetřit, kor ještě do paneláku kde jich budete mít hafo.

Vložil tom.vodák (bez ověření), 10. Červenec 2020 - 9:41

Do paneláku vám taky neporadím, ale s Vekrou podle mě nijak neprohloupíte, já od nich mám plastové okna mám, nechávali je do bytu dělat ještě moji rodiče a to už je nějaký ten rok nazpátek a s okny zatím nebyl jediný problém.

Vložil honza8 (bez ověření), 26. Červen 2020 - 10:35

Hele nám Vekra měnila okna v 4 podlažním baráku a byl to docela rychlý proces. Vím že se chvíli řešilo jestli do horních pater dát trojskla, prý kvůli povětrnostním podmínkám, ale nakonec se i tam nechali dvojskla, zas tak vysoký barák to není a všude nás jsou paneláky takže že by nahoře byli nějaký vichry se říct nedá. Co jsem já hlavně ocenil bylo to že dali plán kdy budou měnit okna v konkrétním bytě, takže člověk nemusel furt netrpělivě vyhlížet dělníka kdy přijde, a jeden byt měli hotový docela rychle na můj vkus.

Vložil Panenka Miloš (bez ověření), 11. Červen 2020 - 11:18

Své zkušenosti s Vekrou mám celkem pozitivní, koupil jsem plastová okna Komfort Evo, do domu ideální podle mě, ale do panelové domu vám asi neporadím jaký typ oken, nebo spíš zasklení apod. se hodí, taky záleží jestli už máte dům zateplený nebo ne. A i si myslím že u každého panelového domu bude průběh trochu jiný, podle počtu oken. Zkusil bych asi normálně odeslat nezávaznou poptávku a tím byste toho zjistil asi nejvíc, nebo by třeba přímo mohl přijet nějaký obchoďák a projít s vámi varianty které by se hodili zrovna k vám.

Vložil Vlastík (bez ověření), 3. Září 2020 - 14:29

Tenhle typ oken mám taky, sice za vyšší cenu, ale jsou fakt v pohodě. Do paneláku by se podle mě hodili taky, ale záleží na tom v jakých stavu dům je, to by vám právě přesně mohl říct obchoďák jak píše Miloš, ten vám řekne i jak dlouho všechno bude trvat a jak to bude probíhat, pamatuju si že tohle řešili rodiče a měli nějaký ten rozpis kdy budou v jakém bytě pracovat.

Vložil KarelJan (bez ověření), 22. Květen 2020 - 9:48

Jejich plastová okna máme taky, za sebe bych je klidně doporučil.

Vložil Anonymoushjk (bez ověření), 19. Duben 2020 - 20:15

Jejich základní řada má nejhorší vlastnosti. Uw 1,3 což je problém s dostacemi.

Vložil roztomily, 18. Duben 2020 - 9:18

Zdravím, VEKRA je značka oken nikoliv montážní firma. Windows Holding jako výrobce plastových oken značky VEKRA je společnost u které si objednáváte okna s daným profilem. Profil okna je část kterou Windows Holding nevyrábí ale kupuje. Okna VEKRA mohou být vyrobená i z profilů horší kvality (vyrobené např. v Polsku) ale tyto okna Vám neprodá Windows Holding, ale může je dodat jiná společnost (ať již kapitálově provázaná či nikoliv). Za mne pokud Vám okna dodává i montuje Windows Holding tak je zaručena dobrá kvalita jak oken (proberou s Vámi a doporučí profil podle velikosti oken) tak i montáže. Tedy za mne okna VEKRA nejsou zárukou kvality ale dodávka oken VEKRA od výrobce již ano.

Vložil P_V (bez ověření), 17. Duben 2020 - 9:15

Nejdůležitější je kvalita montáže. Můžete pořídit dobrá okna, ale když je špatně namontují, tak s nimi budou jen potíže. Montážní party jsou různé a můžete mít smůlu na horší pracovníky, i u velké zavedené firmy. Při tak velké zakázce by bylo dobré sehnat dozora, který zná jak se okna mají správně montovat, aby to zkontroloval. Neodfláknout přípravu otvoru, jak okno usadit, kolik kotev, jakých, kam dát, zohlednění dilatace, jak vyplnit spáru, použití kvalitní pěny, navázání na okolní povrchy, navázání na venkovní parapet atd. A na závěr seřízení.

Další věc pak je samotná spára. Obvykle se vypění a na povrchu omítne nebo pomaže tmelem. Což je v rozporu s normami, ale dělá to tak každý, protože je to rychlé. Podle norem se to dělá jen v novostavbách. Ale pokud je to v bytech, stálo by za zvážení, aby to udělali podle norem, nebo aspoň s parozábranou zevnitř. Což neumí každý, takže bude nutné o to víc dbát na kvalitu.

Podstatné také je venkovní zateplení. Pokud nemáte zateplené venkovní špalety, bude tudy teplo utíkat ven a kolem okenního rámu bude studená stěna, přínos oken tím bude snížen. Ale to už se oken netýká…

Vložil . (bez ověření), 16. Duben 2020 - 20:05

Vekru doporučuji. Možná jsou o něco dražší, než laciné šunty, ale firma je spolehlivá.

Vložil krystof (bez ověření), 29. Duben 2020 - 11:54

Souhlasím, za okna jsem sice dal vyšší sumu, ale mám je deset let a neřeším nic. Mám plastový, se středovým těsněním, trojsklem a hlubším uložením skla, ale netuším jestli se takovéto okna budou hodit do panelového domu. Nejlepší bude když si tam asi zavoláte, aby vám řekli co se do takového prostředí hodí nejvíc.

Vložil ... (bez ověření), 14. Duben 2020 - 13:29

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".