Věc není pro přestupkovou komisi

Vložil Anonymous, 20. Listopad 2022 - 19:37 ::

Obrátila jsem se na přestupkovou komisi v souvislosti s chováním souseda.

Ta mi napsala, že se jedná o věc pro policii, kam se mám obrátit, a proto se věcí nebudou zabývat. Neměli to postoupit policii oni?

Někde je uvedeno, že když se občan obrátí na orgán, který není příslušný, orgán to sám postoupí na správné místo. Kde?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Zdenek 22, 22. Listopad 2022 - 13:41

    Bohužel přestupkové komise při obecních úřadech nemají dostatečné právní povědomí a rády se zbavují odpovědnosti přestupky projednávat (čest výjimkám), a tak se nelze divit , že vám věc „vyřídili“, jak píšete.

    Přestupková komise (správní orgán) může:

    1. oznámení o přestupku usnesením odložit – viz § 76
    2. zahájit řízení a následně ho usnesením zastavit – viz § 86
    3. o přestupku rozhodnout – viz § 93.

    Pokud se správní orgán domnívá, že oznámení je třeba prověřit, postupuje podle § 75 zák. č. 250/2016 Sb.

    V daném případě bych doporučil s přestupkovou komisí se „nepřetahovat“ a oznámení jednoduše podat na PČR.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".