Vchodové dveře aretace

Vložil Maskvi (bez ověření), 19. Listopad 2020 - 12:55 ::

Dobrý den ,potřebuji poradit.V našem domě jsme provedli výměnu vchodových dveří,bezpečnostní hliníkové ,nové samozamykací zámky s čipy,otvírač dveří po telefonu a bramo s aretací.Současně jsme zrušily zádveří .Bydlím v přízemí a tak mi zrušené zádveří vadí ale co víc sousedé si rychle navikly na aretaci a tak dům zůstává hodiny otevřen ,přes opakovanou stížnost která trvá už 4 roky stím vedení odmítá cokoliv udělat.Zejména v době covidu se vymlouvají na donášky potravin apod.Jak mám přimět vedení aby situaci řešily ?V našem vchodě je 7 partají a já jsem jediná kdo trvá na zavírání vchodových dveří. Děkuji M.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Listopad 2020 - 1:12

  vemte šroubovák a aretaci odmontujte. Buď to budou také ignorovat nebo dostanete brzy návštěvu. Těm areťák bez šroubků vydáte. Zvlášť když je tam bzučák není důvod mít otevřeno. U nás to po první krádeži ve sklepě a zničení zámků lidem rychle došlo. Dokonce jsme zrušili bzučák (paní nechtě pustila zloděje do domu) a pošta i reklamy dostaly klíče od prvních dveří. Máme systém generálního klíče s různými typy oprávnění. Podotýkám, že dům nemá výtah a pro návštěvy si lidé chodí. Každý si uvědomil, že je to lepší než mít vykradený byt. Nápad zrušit první dveře kvůli schránkám v rámci zateplení a opravy fasády také zazněl, ale naštěstí se mě podařilo ostatní přesvědčit aby to nedělali.

  Vložil Anonymoushji (bez ověření), 19. Listopad 2020 - 17:11

  Třeba to budou řešit až jim zmizí boty

  Vložil Hubert (bez ověření), 19. Listopad 2020 - 16:40

  Problem je v lidech a ne ve vedeni. Nedohodnete se v 7 lidech ?

  Proc utracite penize za dvere, kdyz tam zadne nepotrebujete a v zadnem pripade pak brano.

  Stacilo by napsat nejakou tabulku, prosim zavirejte

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Listopad 2020 - 1:14

  Lidé co spěchají na MHD často nezavřou, nezamknou. Takže to jistí koule na klice a brano. Osobní zkušenost.

  Vložil Larsen Nielsen, 19. Listopad 2020 - 15:47

  Apeloval bych především na bezpečnost a velké ztráty tepla, které takovým otevřením dveří vzniká. Dělají tento nešvar sousedi i třeba během topné sezóny?

  Tím, že není nijak hodiny omezený přístup do budovy, tak je pak jen otázka času, kdy třeba do budovy se infiltruje tipař nebo zloděj a vybílí někomu sklep nebo v horším případě byt. A zrovna výmluva na donáškové služby mi přijde celkem přitažená za vlasy. Ať už jsem takto měl cokoliv donáškově (jídlo, balíčky od pošty, e-shopy a jiné dovozy), tak buď mi zavolali na mobil, případně použili domovní zvonek a odbavení nijak nevázlo. A navíc jestli máte funkční dálkové otevírání, tak padá i argument, že se donášková služba nedostane přímo před dveře jednotlivých bytů.

  Mít vchodové bezpečnostní dveře se všemi náležitostmi a mít je neustále otevřené je asi jako mít na počítači nainstalovaný antivirus, ale mít jej často vypnutý.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Listopad 2020 - 1:16

  Lidi si zvykli a protože jim to vyhovuje na řeči nedají. Musí nastoupit činy. Není zarážka není co zašlápnout. Nebo kdyby jim někdo vykradl byt nebo sklepy. To by také pomohlo.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".